سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج، به تایید و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی

کد مطلب: 102301  |  تاريخ: پنج شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۷:۰۸


سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج، به تایید و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی

سردار اسماعیل فرجی، فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی گفت: امروزه در قالب بیانیه گام دوم انقلاب، سندی تعیین شده به نام سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج، این سند به تایید و فرمان حضرت آقا رسیده و به بسیج برای ۱۰ سال آینده با مشخص شدن محورها، ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، 30 تیر، ششمین جشنواره مالک اشتر در محل مجتمع ایثار بجنورد با حضور فرمانده محترم سپاه استان، سردار اسماعیل فرجی و تعدادی از کارکنان و بسیجیان برگزار گردید.

در این جشنواره سردار اسماعیل فرجی، فرمانده محترم سپاه استان با بیان اینکه وظیفه و تکلیف ما ایجاد امیدمی باشد، گفت: حضرت آقا بر این تاکید داشتند که ایجاد امید و اعتماد به نفس سرلوحه تمام مسئولین و مدیران قرار بگیرد.

فرمانده سپاه استان بیان کرد: دشمن در اوایل انقلاب به دنبال این بود که انقلاب را به انحراف بکشاند، اما با تیزبینی، هوشیاری، حکمت و تدبیر امام (ره) و دستگاه های مسئول قائم مقام رهبری را منصوب کردند و اجازه ندادند بعد از خودشان این انقلاب به انحراف کشیده شود و امروز می بینید مقام معظم رهبری چقدر حکیمانه و با تدبیر این کشتی انقلاب را هدایت می کنند.

سردار فرجی با بیان اینکه یوم الله پنجم کشور روزی خواه بود که مقام معظم رهبری خود پرچم انقلاب را در روز ظهور تحویل امام مهدی (عج) می دهند، افزود: رسالت انقلاب اسلامی، سپاه، بسیج و تمام دستگاه ها پیوند دادن یوم الله 22 بهمن به یوم الله ظهور است.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران بیکار ننشسته و جنگ هوشمندانه و ترکیبی را بر علیه نظام انقلاب کلید زدند.

سردار جعفری اظهار کرد: به فرمان مقام معظم رهبری راهبرد ما راهبرد مقاومت فعال خواهد بود، یعنی در برابر جنگ ترکیبی دشمن بایستی جهاد ترکیبی داشته باشیم و در تمام عرصه ها و صحنه ها این تکلیف ما و تکلیف شما بسیجیان است.

فرمانده سپاه استان گفت: جهاد ترکیبی یعنی اینکه ما در جشنواره مالک اشتر و یا حوزه اشراف، که به فرمان مقام معظم رهبری اشراف در نیروهای مسلح شکل گرفته است، تهدیدات و آسیب پذیری ها را بشناسیم و نسبت به توانمندیها، از نقاط قوت و نقاط ضعف خود آگاه باشیم.

سردار فرجی با بیان اینکه ما هم قدرت داریم هم آسیب پذیری، گفت: در بعضی از نظام های سیاسی قدرت غلبه بر آسیب پذیری است، ولی در بعضی نظام ها آسیب پذیری غلبه بر دیگری می باشد، برآورد دشمن از نظام جمهوری اسلامی این است که قدرت و آسیب پذیری در جمهوری اسلامی در یک سطح قرار دارند، لذا یک جنگ ترکیبی و حمله همه جانبه را برعلیه نظام شروع کردند که آسیب پذیری ها را بر قدرت غلبه بکنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بیکار ننشسته و در طول سالها سپاه و بسیج در کنار تمام دستگاه های اجرایی با تمام ارکان نظام همراهی داشته است.

سردار فرجی اظهار داشت: امروز سپاه علاوه بر رسالت پاسداری که دارد و آن دفاع از نظام و انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در تمام حوزه ها است، ماموریت هایی را مقام معظم رهبری ابلاغ می فرمایند.

وی افزود: ماموریت های ما با توجه به نیاز های مردم و جامعه است که یکی از ماموریت های سپاه خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی است.

فرمانده سپاه بیان کرد: در همین راستا با همت سپاه و بسیج سازندگی آبرسانی به روستاها در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در دستور کار قرار گرفت که طی این طرح آبرسانی به ۱۶۴ روستا از اواخر سال ۱۴۰۰ با همکاری آبفا آغاز شده است.

وی افزود: همچنین در حوزه ساخت مسکن برای محرومان، در سال گذشته با همکاری کمیته امداد و بهزیستی، بسیج سازندگی وارد عمل شده و خانه هایی را ساخته و تحویل مردم داده است، در حالی که هنوز تعهدات در برخی از دستگاه های اجرایی عمل نشده و از اعتبارات سپاه هزینه کرده ایم.

وی همچنین در حوزه کرونا و حوزه معیشت بیان کرد: در این حوزه ها نیز در کنار کادر درمان و دستگاه های اجرایی، بسیج هم وارد عمل شده و به مردم خدمت رسانی کرده و ماموریت های خود را به خوبی برای مردم بدون هیچ گونه چشم داشتی انجام داده است.

سردار فرجی اعلام نمود: در تابستان سال قبل و در ایام نوروز 14 هزار بسیجی خانم و آقا به مناطق محروم برای کمک به مردم استان اعزام شدند.

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی اعلام کرد: دشمن جنگ ترکیبی که بر علیه ملت ایران شروع کرده، ما هم در مقابل، راهبرد مقاومت فعال که فرمان رهبر معظم است را داریم.

وی بیان کرد: در حال حاضر ما 100 گردان در خراسان شمالی داریم و تمام این گردانها بسیجی و مردم پایه هستند.

سردار فرجی گفت: امروزه در قالب بیانیه گام دوم انقلاب، سندی تعیین شده به نام سند اعتلای 10 ساله بسیج، این سند به تایید و فرمان حضرت آقا رسیده و به بسیج برای 10 سال آینده با مشخص شدن محورها ابلاغ شده است.

 

 

انتهای پیام 

خبرنگار / سهیلا سعیدی

 

 

 


http://stnews.ir/content/news/102301/سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج، به تایید و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی

چاپ خبر