دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

کد مطلب: 102371  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۰:۱۴


رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

«ابوالفضل داوودی» راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد را راهی برای تربیت و تأمین نیروی متخصص بخش صنعت دانست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد؛ «ابوالفضل داوودی» رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در نشست هم اندیشی دانشگاه با هیات رئیسه اتاق اصناف یزد اظهار داشت: نخستین اقدام برای جذب دانشجو در دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد یزد استعداد سنجی و تیپ شناسی شخصیت شغلی دانش آموزان است.

وی افزود: دومین مرحله حضور دانشجو در کارگاه های معین اصناف مختلف در کنار استاد کار خواهد بود که در حال تدوین نظام نامه ای برای انتخاب و تجهیز کارگاه های معین برای حضور نیروهای جوان هستیم.

استاد تمام دانشگاه آزاد یزد تصریح کرد: ارزشیابی دانشجویان در این دانشکده بر اساس کسب مهارت و ارزیابی استاد کار سنجیده می شود و دانش نامه پایانی هم با امضای فنی و حرفه ای و دانشگاه آزاد به دو زبان فارسی و انگلیسی خواهد بود.

رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، یکی دیگر از مزایای دانشجویان دانشکده مهارت و کارآفرینی را دارابودن بیمه تأمین اجتماعی با سابقه شغلی از سوی دانشگاه و بدون قطع بیمه خانواده دانشجو بیان کرد و افزود: دانشجویان این دانشکده از بیمه حوادث همچون دیگر دانشجویان دانشگاه آزاد نیز برخوردار خواهند شد.

داوودی ادامه داد: طرح دیگری با عنوان سرباز صنعت یا سرباز صنف را در حال بررسی داریم که اگر این طرح تصویب شود؛ دانشجو پس از پایان تحصیل، دوره سربازی را در بخش صنعت می گذراند.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

 


http://stnews.ir/content/news/102371/دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

چاپ خبر