اهداف بزرگ، تلاش بیشتر می‌خواهد/ باید ذهنیت برنده داشت

کد مطلب: 102380  |  تاريخ: جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۴:۰۱


گفتگو با رتبه ۵۰ کنکور انسانی:

اهداف بزرگ، تلاش بیشتر می‌خواهد/ باید ذهنیت برنده داشت

رتبه ۵۰ کنکور سراسری رشته انسانی سال ۱۴۰۱ گفت: هر چه هدف و خواسته انسان بزرگتر باشد، نیل و دستیابی به آن نیز سخت و دشوارتر خواهد بود اما اهداف بزرگ و خاص است که انسان را وادار به انجام کارهای بزرگ و تعالی بخشیدن می شود .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، نتایج کنکور کارشناسی سال 1401 نیز چند روز قبل اعلام شد و ضمن معرفی نفرات برتر این ماراتن نفس گیر، سایر شرکت کنندگان نیز از رتبه خود آگاه شدند تا هر کدام به میزان تلاش و اراده ای که داشته اند، حاصل زحمات خود را ببینند .

متاسفانه استان فارس و از جمله کلانشهر شیراز امسال نیز حرفی برای گفتن نداشت و جای آن در میان رتبه های تک رقمی رشته های کنکور 1401 بسیار خالی بود. با این وجود باز بودند کسانی که نتایج قابل قبولی را به نسبت امکانات و شرایط خود کسب کردند. در همین خصوص گفت وگویی با یکی از رتبه های برتر کنکور سراسری امسال در شهرستان لار داشتیم که در ادامه می خوانید:::

عرفان حمیده، وی متولد شهر خور در شهرستان لارستان است که با شرکت در کنکور رشته انسانی و زبان انگلیسی موفق به کسب رتبه های خوبی شده است و جزو معدود دانش آموزانی است که رتبه دو رقمی را برای خود و استان فارس به ارمغان آورده است.

وی به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت: به لطف خدا، کمک و همراهی معلمان، اساتید و خانواده توانستم در کنکور سراسری 1401 در رشته علوم انسانی رتبه 50 و  در رشته زبان انگلیسی رتبه 251 کشور را کسب کنم.

این جوان نخبه درمورد دوران تحصیل خود عنوان کرد: دوران ابتدایی و متوسطه اول را در شهر خور و در دبستان محمدطالب و دبیرستان خواجه نصیر گذراندم. مقطع دوم متوسطه را با قبولی در دبیرستان نمونه دولتی شهید نصیری در شهر لار گذراندم .

عرفان حمیده ادامه داد: بهترین و لذت بخش ترین دوران تحصیلم تاکنون، متوسطه اول و در دبیرستان خواجه نصیر شهر خور بوده و دشوارترین و پرفشارترین دوران نیز سه سال مقطع دوم متوسطه بود که شاید مهم ترین علت آن مجازی بودن آموزش ها و فشارهای ناشی از کنکور سراسری بوده است.

وی در توضیح نحوه مطالعه و خواندن دروس برای آزمون کنکور سراسری بیان کرد: مدتی طول کشید تا به درس خواندن عادت کنم و به مرور، برنامه ریزی درست و اصولی را یاد گرفتم و برای تک تک لحظاتم برنامه دقیق می ریختم. علاقه زیادی به شرکت در کلاس های آموزشی و فوق العاده نداشتم مگر اینکه واقعا نیاز بود و به برخی مباحث آن نیاز مبرم داشتم.

رتبه 50 کنکور سراسری رشته علوم انسانی کشور اضافه کرد: بیشتر زمان مطالعه را با خودم بود، درسنامه ها را می خواندم، تست می زدم و با خودم رفع اشکال می کردم.

وی از مطالعه روزانه بطور متوسط 8 ساعت در تابستان سال گذشته و در ماه های پایانی منتهی به کنکور به 12 ساعت در روز گفت.

بدون شک برای این حجم از مطالعه و تلاش نیاز به انگیزه و مشوق هایی است که عرفان حمیده در این خصوص عنوان کرد: حمایت ها و انگیزه هایی که از سمت پدرم می گرفتم همیشه باعث می شد تا تلاش بیشتری داشته باشم اما متاسفانه فقط چند ماه از دوران کنکور در کنارم بود اما همیشه یاد و خاطر و حمایت هایش در ذهن و قلبم هست و مایه تلاش و کوشش بیشتر من خواهد بود .

این جوان نخبه در تشکر و قدردانی از معلمانش مطرح کرد: من همیشه به این معلمان و مدیران مدیون هستم. کسانی که به من یاد دادند برنده شدن در درس‌خواندنِ صرف نیست. ما باید ذهنیت یک برنده را داشته باشیم. توانایی ‌هایمان را بشناسیم، اهدافمان را دوست داشته و از تلاش برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنیم. دوست دارم تعدادی از این دلسوزان را نام ببرم، آقایان زاهدی، محمودی، مطهرنیا از مدیران مقاطع تحصیلی ‌ام و همچنین آقای شمس به عنوان مشاور من در دو سال گذشته. از صمیم قلب، از این بزرگواران تشکر می‌ کنم.

 

وی خطاب به دانش آموزان کنکوری بیان کرد: توصیه می کنم اول از همه خود و توانایی هایتان را شناسایی کنید، به آن ها ایمان داشته باشید و سپس اهداف و دورنمای خود را مشخص نمایید. سپس با تلاش و پشتکار برای رسیدن به اهداف و امیال خود بجنگید.

حمیده ادامه داد: این نکته را باید همه انسان ها مدنظر داشته باشند که هر چه هدف و خواسته انسان بزرگتر باشد، نیل و دستیابی به آن نیز سخت و دشوارتر خواهد بود اما اهداف بزرگ و خاص است که انسان را وادار به انجام کارهای بزرگ و تعالی بخشیدن می شود .

وی درمورد انتخاب رشته و دانشگاه مدنظر خود برای ادامه تحصیل خاطر نشان کرد: رشته روان شناسی را انتخاب کرده ام و امیدوارم بتوانم در دانشگاه شهید بهشتی تهران به تحصیلم ادامه دهم.

 

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/102380/اهداف بزرگ، تلاش بیشتر می‌خواهد/ باید ذهنیت برنده داشت

چاپ خبر