لزوم استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف آب

کد مطلب: 102388  |  تاريخ: جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۷:۴۶


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در نمایشگاه فن بازار یزد تاکید کرد؛

لزوم استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پنل تخصصی با موضوع مدیریت مصرف آب در صنعت کاشی با بیان اینکه در اکثر کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک استان،از سیستم بازچرخانی پساب جهت مدیریت مصرف استفاده می شود بر استفاده از نوآوری و الگوهای خوب مدیریت مصرف آب درصنایع تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، دکتر «محمدمهدی جوادیان زاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پنل تخصصی با موضوع مدیریت مصرف آب در صنعت کاشی که با حضور مدیر اجرایی انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران،رییس سازمان صنعت معدن تجارت ورییس سازمان جهاد دانشگاهی یزد و جمعی از صنعتگران و پژوهشگران استانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی برگزار شد اظهار داشت: استان یزد اولین تولیدکننده کاشی کشور است که نقطه قوتی برای استان به حساب می آید.
 
 وی افزود: در حال حاضر آب با کیفیت در صنعت استفاده می شود و چون منابع آبی ما محدود و اولویت با آب شرب است باید برنامه ریزی شود که علاوه بر استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف در همه کارخانه ها و صنایع، روی آوردن به صنایع کم آبخواه نیز در برنامه قرار بگیرد.
 
استان یزد هفتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک دنیا
 
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و صنعت استان گفت: استان یزد علاوه بر سرآمد بودن در فولاد، نساجی، محصولات کنجدی و... بعنوان هفتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک دنیا شناخته می شود.
 
«محمدرضاعلمداریزدی» با بیان اینکه 4 درصد از آب در صنعت استفاده می شود گفت: بهترین راه صرفه جویی در آب، استفاده در صنعت است و باید صنایع در استان بیشتر از کشاورزی رونق بگیرد.
 
مدیر اجرایی انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران، در این نشست با بیان اینکه صنعت کاشی و سرامیک ذاتا آب بر و آلاینده است گفت: توسعه صنایع، خوب است ولی باید همه زوایای کار و از همه مهمتر، محدودیت منابع آبی و آیندگان را در نظر گرفت.
 
افزایش مشروعیت صنعت در جامعه محلی
 
مشاور علمی مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آب در یزد و جامعه شناس توسعه نیز با توضیحاتی در مورد مصرف پایدار آب در صنعت و اهمیت آن گفت:ما به طراحی یک گواهینامه براساس استانداردهای بومی به منظور استفاده پایدار از آب در کویر یزد، تحقق یک اقتصاد چرخشی در صنعت، افزایش مشروعیت صنعت در جامعه محلی، کاهش تنش های آبی، تقلیل ریسک مخاطرات زیست محیطی، توسعه پایدار و.... نیاز داریم.
 
«عباس فقیه خراسانی» ادامه داد: نام این گواهینامه می تواند «گواهینامه آبی» باشد که با کمک مشاوران اجتماعی و فنی طراحی شود.
 
در این نشست صنعتگران کاشی و سرامیک استان به بیان انتقادات، پیشنهادات و مشکلات خود پرداخنه و مدیران پاسخگوی آنها بودند.
 
انتهای پیام/

http://stnews.ir/content/news/102388/لزوم استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف آب

چاپ خبر