صدور ۵۴ پروانه بهره برداری صنعتی در خراسان شمالی

کد مطلب: 102577  |  تاريخ: دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱  |  ساعت: ۰۰:۳۹


صدور ۵۴ پروانه بهره برداری صنعتی در خراسان شمالی

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از صدور ۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۱۳ میلیارد ریال در خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، حسین حاجی بگلو، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۱۳ میلیارد ریال در مدت یکساله فعالیت دولت سیزدهم در این استان صادر شد.

وی اظهار داشت: راه اندازی این طرح های صنعتی موجب اشتغالزایی ۶۲۸ نفر شد که رقم قابل ملاحظه ای در سال های اخیر است.

حاجی بگلو افزود: در این مدت ۵۸۷ جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری ۸۰ هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال صادر شد و با راه اندازی این طرح ها برای ۹ هزار و ۲۶ نفر اشتغال ایجاد می گردد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با اشاره به حمایت های دولت از رونق تولید و اشتغال در صنایع گفت: در یک سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: بررسی ۱۴۰ مورد درخواست ثبت سفارش واردات واحدهای صنعتی و بررسی یک هزار و ۴۳۳ مورد درخواست تامین سوخت واحدهای صنعتی و معدنی از دیگر اقدامات انجام شده در بخش صنایع و معادن استان در یک سال گذشته می باشد.

حاجی بگلو همچنین اعلام نمود: حدود ۴۰۰ واحد صنعتی در خراسان شمالی دایر است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در ادامه درباره پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی ادامه داد: ۴۰۶ فقره پرونده تسهیلات خانگی در دولت سیزدهم به ارزش بیش از ۲۷ میلیارد تومان به بانک های عامل ارسال شد.

وی تصریح کرد: در این مدت ۲۹۵ فقره پرونده منجر به پرداخت تسهیلات به میزان ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان شد که بر این اساس ۷۲ درصد از پرونده های معرفی شده منجر به دریافت تسهیلات گردید.

حاجی بگلو افزود: از این میزان ۴۲ فقره پرونده مشاغل خانگی به ارزش ۳۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهم چهار ماهه نخست امسال به بانک ها معرفی شده و در مرحله پرداخت است.

 

خراسان شمالی با دارا بودن ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ درصد آن ها در روستاها زندگی می کنند، دارای ۹ شهرک و ۹ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است.

در نواحی و شهرک های صنعتی این استان ۳۲۷ واحد صنعتی جواز بهره برداری دارند که میزان اشتغالزایی آن ها ۴ هزار و ۹۱۱ نفر و میزان سرمایه گذاری در این واحد ها نیز ۸ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال می باشد.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

 


http://stnews.ir/content/news/102577/صدور ۵۴ پروانه بهره برداری صنعتی در خراسان شمالی

چاپ خبر