پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

کد مطلب: 102762  |  تاريخ: پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱  |  ساعت: ۲۳:۰۶


پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

دکتر «محمدرضا پاکدل» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در این نشست اظهار داشت: هدف از برگزاری جلسات هفتگی، آشنایی بیشتر با مسائل شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر است.

در این نشست صمیمی، علاوه بر پرداختن به موضوعاتی مانند: صادرات محصولات دانش بنیان و فناور، تامین و نگهداشت نیروی کار متخصص و ماهر، روش های تامین مالی، نحوه ارتباط شرکت ها با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش برای معرفی ظرفیت های اشتغال ICT، نحوه اخذ مجوز محصولات دانش بنیان، حمایت از تولید محصولات بومی سازی شده‌ در جهت‌ کاهش ریسک، رفع نیاز شرکت های یزدی به نیروی ماهر در حوزه توسعه بازار و همچنین شیوه های شناسایی نیاز بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و بازرگانی و بهم رسانی عرضه و تقاضا، مواردی‌ مانند رویدادهای B2B برای صادرات محصولات دانش بنیان، اطلاع رسانی و تبلیغات عمومی محصولات، توسعه دوره های توانمند سازی و آموزش برنامه نویسی کودکان مورد تبادل نظر قرار گرفت.

شرکت «فرهیختگان راه اندیشه فراست ایساتیس» در زمینه «تولید نرم افزار و سخت افزار در زمینه هوشمند سازی» فعالیت دارد، این شرکت در زمینه تولید کنتور هوشمند با قابلیت قرائت و قطع و وصل از راه دور فعال و در حال فروش محصولات در کشور می باشد.

شرکت «داده پردازان ورتا» در زمینه «توسعه پلتفرم های آموزشی در حوزه برنامه نویسی تخصصی حوزه کودک و نوجوان» فعالیت دارد که اولین پلتفرم تخصصی آموزش در حوزه برنامه نویسی کودک و نوجوان می باشد. تولید محتوای تخصصی برای رده سنی کودک و نوجوان، امکان اشتراک گزاری آموخته ها، فضای راحت و امن برای این رده سنی، ارتباط گیری راحت و آسان با اساتید این حوزه از مشخصات بارز این محصول می باشد.

شرکت «آنیک الکترونیک کویر یزد» در زمینه «انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی، سامانه کنترل و نظارت هوشمند، تجهیزات هوشمند سازی منازل و اماکن در حوزه iot این شرکت تولید کننده تلفن کننده سیم کارتی با برد SMD، سیستم حفاظتی و اعلام سرقت با قابلیت پشتیبانی از 2 سیمکارت و سامانه کنترل و نظارت هوشمند» فعالیت دارد.

شرکت «شتابدهنده پیشگامان» در زمینه حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ استودیو و توانمندسازی فعال در تکمیل زنجیره ارزش اکوسیستم نوآوری از ایده تا شرکت فعالیت دارد.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/102762/پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

چاپ خبر