ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک در آمریکا

کد مطلب: 103050  |  تاريخ: شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱  |  ساعت: ۰۱:۲۴


ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک در آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا یکی از دو مجلس مهم کنگره این کشور، به تازگی به قانون‌گذاران و کارکنان این خود دستور داده تا اپلیکیشن تیک‌تاک را به دلیل مشکلات امنیتی حذف کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ مجلس نمایندگان آمریکا یکی از دو مجلس مهم کنگره این کشور، به تازگی به قانون‌گذاران و کارکنان این خود دستور داده تا اپلیکیشن تیک‌تاک را به دلیل مشکلات امنیتی حذف کنند. دستور حذف این برنامه توسط Catherine Szpindor، مدیر ارشد اداری مجلس نمایندگان صادر شده و دفتر وی در ماه آگوست نیز در این خصوص و احتمال ناامن بودن تیک تاک هشدار داده بود.

در همین خصوص Szpindor در یادداشتی اعلام کرده است که کارمندان مجلس نمایندگان آمریکا مجاز به دانلود و استفاده از اپلیکیشن تیک تاک بر هیچ دستگاه موبایلی در این نهاد نیستند. او در ادامه بیان کرده که با افرادی که تیک تاک را بر روی گوشی خود دارند، برای حذف کردن این اپلیکیشن تماس برقرار خواهد شد.

ممنوعیت جدید به دنبال مجموعه‌ای از اقدامات اخیر دولتی در آمریکا در خصوص حذف و محدودسازی دسترسی و استفاده از تیک تاک است و مقامات آمریکایی به دلیل ترس از جمع‌آوری دیتا و جاسوسی از آمریکایی‌ها توسط دولت چین دست به این اقدامات اخیر زده‌اند. با این حال تیک‌تاک بیشتر در نهادها و مکان‌های دولتی آمریکا غیرفعال شده، اما فعلاً دسترسی شهروندان عادی به این اپلیکیشن از بین نرفته است.

 


http://stnews.ir/content/news/103050/ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک در آمریکا

چاپ خبر