کتاب پایش و تحلیل عددی سازه شفت منتشر شد

کد مطلب: 103517  |  تاريخ: دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۸:۱۰


کتاب پایش و تحلیل عددی سازه شفت منتشر شد

کتاب پایش و تحلیل عددی سازه شفت به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ کتاب پایش و تحلیل عددی سازه شفت به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل منتشر شد.

 

این کتاب توسط مهندس «علی قاسمی خادمی»، دانش آموخته مهندسی عمران گرایش سازه دانشگاه محقق اردبیلی و برگزیده جوایز بنیاد ملی نخبگان به رشته تحریر درآمده است.

 

در کتاب «پایش و تحلیل عددی سازه شفت»، آمده است که سازه شفت به عنوان یکی از اجزای مهم سازه زیرزمینی و تونل، نقش اساسی در پایداری و استمرار حیات و کارآیی سازه متناسب با عملکرد آن، به ویژه در زمان بحران ایفا می‌کند. این سازه یک معبر عمودی یا شیب دار( مایل) در زمین است که با کاربری‌های مختلف نظیر مسیر تهویه و کانال تأسیسات، خروجی اضطراری، مسیر میانبر، استخراج مواد معدنی و نیز دسترسی اضطراری در زمان بحران به یک تونل، ساخته می‌شود.

 

در این کتاب ضمن بررسی انواع شفت‌های تونلی، خطرات موجود در حفاری و سیستم‌های نگهدارنده به بررسی تئوری آنالیز شفت، روش‌های طراحی و آنالیز مکانیک سنگ و خاک، بارگذاری لرزه‌ای موثر بر سازه زیر زمینی پرداخته و نتایج مدل‌سازی سازه‌ای یکی از عمیق‌ترین شفت‌های میان تونلی خط هفت متروی تهران با استفاده از نرم افزارهای سازه‌ای و ژئوتکنیکی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

کتاب «پایش و تحلیل عددی سازه شفت» 200 صفحه‌ای، در 4 فصل گردآوری شده است و به قیمت 950000 ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.


http://stnews.ir/content/news/103517/کتاب پایش و تحلیل عددی سازه شفت منتشر شد

چاپ خبر