درخشش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» با کسب رتبه اول و دوم

کد مطلب: 103716  |  تاريخ: دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱  |  ساعت: ۲۱:۴۱


آثار رسانه‌ای حوزه فناوری و نوآوری کشور زیر ذره‌بین؛

درخشش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» با کسب رتبه اول و دوم

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» موفق به کسب دو عنوان «رتبه اول» در بخش تولیدات رسانه‌ای رویداد «توسعه و ارتقاء زیست بوم نوآوری استان‌ها (تانا)» و «رتبه دوم» در حوزه تولید مستند «داستان موفقیت» (روایت موفقیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طی چند دهه فعالیت خود) شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری (جهش) شامگاه پنج‌شنبه، 22 دی ماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری وزارت عتف و روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در محل پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد.

روابط عمومی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اعلام کرد: در این جشنواره مجموعا ۳۱۷ اثر از ۲۹ استان و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور مورد داوری قرار گرفت که از این تعداد ۱۰۸ اثر به مرحله نهایی رسید و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به کسب دو عنوان «رتبه اول» در بخش تولیدات رسانه‌ای رویداد «توسعه و ارتقاء زیست بوم نوآوری استان‌ها (تانا)» و «رتبه دوم» در حوزه تولید مستند «داستان موفقیت» (روایت موفقیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طی چند دهه فعالیت خود) شد. این شهرک از حیث تعداد جوایز به دست آمده هم رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

آثار این جشنواره در هفت بخش شامل اصلی (مستند تیزرهای تبلیغاتی، رپورتاژ آگهی و آيتم‌هاي تبليغاتي، انیمیشن و موشن گرافیک)، جنبی (موبایلی)، ویژه (شهدای فناوری و مهندسی در دفاع مقدس و جبهه مقاومت وقف فناوری)، داستان موفقیت، تانا (واحدهای روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، رویش خلاقیت (ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها) و فیلم‌نامه، توسط ۱۵ داور متخصص در زمینه فناوری، نوآوری و هنر مورد ارزیابی قرار گرفت.

خلّاقیت و نوآوری در حوزه فنی فیلم و کیفیت فیلمبرداری (شامل ترکیب‌بندی، کادربندی، نور، صدا، موسیقی و …)، دقت در انتقال پیام و استفاده از تکنیک‌‌های مناسب از جمله معیارهایی بود که در آثار ارسالی مورد توجه قرار گرفت.

بررسی معیارهای داوری نشان می‌دهد آثار ارسالی از تمامی جوانب فنی و مورد انتظار، توسط داوران تخصصی مورد ارزیابی گرفته و از این حیث کسب دو عنوان برتر توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قابل توجه است.

در این مراسم هادی نباتی‌نژاد، مدیر روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ضمن دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره اظهار کرد: با توجه به درک صحیح قدرت رسانه در معرفی، رشد و توسعه موضوعات و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان  توجه ویژه‌ای به مقوله رسانه و تولیدات رسانه‌ای داشته و این مهم را همواره در دستور کار خود دارد.

وی افزود: در سالی که مزین به نام «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» است، نقش تولید محتوای رسانه‌ای در معرفی و رشد دانش‌بنیان‌ها انکارناپذیر است.

 انتهای پیام/

 معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/103716/درخشش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جشنواره ملی «جهش» با کسب رتبه اول و دوم

چاپ خبر