مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

کد مطلب: 103849  |  تاريخ: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۲:۰۵


اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان؛

مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مسئله آلودگی شدید هوای اصفهان و چند شهرستان را به شدت مورد مطالبه قرار داده و اعلام کرده: از قوه محترم قضایی درخواست برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب در خصوص ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مسئله آلودگی شدید هوای اصفهان و چند شهرستان را به شدت مورد مطالبه قرار داده و اعلام کرده: از قوه محترم قضایی درخواست برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب در خصوص ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که بحث هوای پاک و آلودگی در این روزها بسیار ملموستر شده است، مینویسد: این موضوع که از سال‌های گذشته بویژه در ایام سردی هوا بعنوان مساله بغرنجی مطرح بوده و هست، هر سال نه فقط بهتر نشده که روزبروز وضعیت اسفبارتری را پیدا میکند و متاسفانه هیچ خبر امیدوار کننده‌ای در خصوص حل این مسئله به گوش نمی‌رسد. تعطیلی‌های مکرر مدارس و دانشگاهها برای جلوگیری از افزایش آلودگی و البته برای سلامت مردم به حدی رسیده است که به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها و مدارس در بسیاری از شهرستان‌های اصفهان بویژه در ماه اخیر به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

 

در ادامه آمده است: از آنجا که عمده آلودگی هوای کلانشهر اصفهان بدلیل آلودگی‌های ایجاد شد در صنایع بوده و در راس آن علیرغم قول مسئولین استفاده از مازوت بعنوان سوخت حتی زودتر از سال‌های گذشته آغاز شده است متاسفانه مجددا این رویه مشابه سال‌های قبل و با شدت حتی بیشتر تکرار شده است.

 

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که اخیرا معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از مردم اصفهان و شاهین‌شهر به دلیل مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری عذرخواهی کرده است به این نکته که البته این نوع برخورد جای تقدیر دارد اشاره کرده و این سوال را مطرح میکند که اما آیا کافیست؟ آیا مشکلات شهر اصفهان و سلامتی مردم با عذر خواهی مرتفع خواهد شد؟

 

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان در پایان ضمن حمایت از پیگیری مجدانه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش مشکل آلودگی هوای اصفهان از همه مسئولین بویژه مسئولین سازمان محیط زیست تقاضا دارد نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای دقیق مصوبات مربوطه و رجوع به نظر متخصصین برای یافتن راهحلی سریع و البته عالمانه اقدام نمایند. همچنین از قوه محترم قضایی درخواست برخورد قاطع با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب برای ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/103849/مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

چاپ خبر