بهبودی بیماران مبتلا به سکته با «اگزواسکلتون» با تجهیزات رباتیک نوین

کد مطلب: 103947  |  تاريخ: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۷:۳۹


بهبودی بیماران مبتلا به سکته با «اگزواسکلتون» با تجهیزات رباتیک نوین

در آمریکا بیماران مبتلا به سکته به زودی می توانند از تجهیزات رباتیک نوین در فرایند بهبودی خود بهره می برند

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری، به نقل از انگجت، سازمان غذا و داروی در آمریکا اگزواسکلتون «آتالانت»(Atalante) را برای توانبخشی بیمارانی که قبلا سکته کرده اند، تایید کرد.

 به خصوص این ماشین برای افرادی مناسب است که حرکت قسمت بالایی بدن آنها محدود شده است. نسل فعلی اگزواسکلتون آتالانت که به طور خودکار توازنش را برقرار می کند، مجهز به باتری است و می توان گام های آنها را تنظیم کرد در نتیجه برای برداشتن گام های اولیه حین فرایند تراپی یا راه رفتن بهتر به کار می رود.

هرچند در محیط کلینیکی  این سخت افزار باید با کمک یک درمانگر مورد استفاده قرار گیرد اما استفاده از آن بدون کمک دستان به بیماران کمک می کند تا بدون در نظر گرفتن قابلیت استفاده از بازوها، گام هایشان را تنظیم کنند.

شرکت واندرکرفت (تولید کننده اگزواسکلتون مذکور) تصمیم دارد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی این محصول را به بازار ارائه کند هرچند مشتریان احتمالی آن را اعلام نکرده است.

به طور معمول سازمان غذا و دارو آمریکا به ندرت آن را تایید می کند.  شرکت «اکسو بیونیکز» در ژوئن ۲۰۲۲ میلادی برای توانبخشی ام اس اجازه یافت تا دستگاه EksoNR رابه کار گیرد. اما با تایید اگزواسکلتون واندکرفت این فناوری برای طیف وسیع تری از بیماران فراهم می شود.

 


http://stnews.ir/content/news/103947/ بهبودی بیماران مبتلا به سکته با «اگزواسکلتون» با تجهیزات رباتیک نوین

چاپ خبر