اولین متاورس اسلامی‌ را با نام نت‌ورس

کد مطلب: 103955  |  تاريخ: سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱  |  ساعت: ۲۲:۵۳


در مالزی؛

اولین متاورس اسلامی‌ را با نام نت‌ورس

اولین متاورس جهان که بر اساس شریعت اسلامی‌ عمل می‌کند در مالزی راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، گروه مالی IBF Net اولین متاورس اسلامی‌ را با نام  نت‌ورس (Netverse) راه‌اندازی کرده است.

به گفته مسوولان IBF Net،‌ نت‌ورس از بسیاری جهات منحصر به فرد است. فراتر از سرگرمی‌ و تعامل اجتماعی، نت‌ورس از طریق پروژه Netversity خود که طیف گسترده‌ای از دوره‌های آموزشی را ارائه می‌دهد، در مسائل اخلاقی و اجتماعی فعالیت خواهد داشت.
محمد علیم، مدیر عامل گروه IBF Net گفت: از دیدن تأثیر مثبتی که نت‌ورس بر اکوسیستم IBF  در جهان اسلام و فراتر از آن خواهد داشت، هیجان‌زده هستیم.
گروه IBF Net که در سال 1999 به عنوان اولین جامعه آنلاین برای تبادل اطلاعات در زمینه اقتصاد اسلامی‌‌تأسیس شد، در طول سال‌ها فعالیت خود را گسترش داد و در حال حاضر در حوزه بلاک‌چین هم فعالیت دارد.
سهم اقتصاد دیجیتال امروزه حدود 20 تا 25 درصد در اقتصاد جهانی تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود این سهم به طور پیوسته رشد کند. انتظار می‌رود اقتصاد مجازی در داخل و در کنار اقتصاد دیجیتال رشد کند. به گفته بانکداران سرمایه‌گذاری جهانی مانند گلدمن ساکس و مورگان استنلی، سهم متاورس در این بازار در محدوده 8 تا 10 تریلیون دلار پیش‌بینی می‌شود.

این سیستم اقتصاد اسلامی در مقیاس کوچک کنونی را که توسط IBF Net توسعه یافته است و یک سیستم متمرکز (بسته) مبتنی بر جامعه است، به یک سیستم باز با ویژگی‌های بسیار برتر فناوری متاورس، تبدیل خواهد کرد.

با توجه به اینکه این مفهوم هنوز واکنش‌های متفاوتی را برمی‌انگیزد، موفقیت این پروژه بر حسب ضریب پذیرش متاورس در میان پیروان ​​دین اسلام سنجیده می‌شود. این برنامه قصد دارد با انتخاب موارد استفاده خاص که درجه انطباق با شریعت را افزایش می‌دهد، نشان دهد که چگونه فناوری متاورس برای جوامع مسلمان مفید است.

.


http://stnews.ir/content/news/103955/اولین متاورس اسلامی‌ را با نام نت‌ورس

چاپ خبر