دانش فنی داخلی می تواند سبب ساز ساخت تجهیزات خارجی باشد

کد مطلب: 40116  |  تاريخ: یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶  |  ساعت: ۰۸:۴۴


در گفتگو با شرکت کارا کنترل؛

دانش فنی داخلی می تواند سبب ساز ساخت تجهیزات خارجی باشد

شرکت کارا کنترل هوشمند در سال ۱۳۸۷ تاسیس و با موضوع فعالیت به شرح زیر خدمات خود را آغاز کرد و تاکنون با ساخت دو دستگاه به نام های ۱- دستگاه کنترل آبیاری باغ به کمک اس ام اس و ۲- دستگاه کنترل بیسیم اسلاید پاورپوینت موفق به ثبت اختراع و بابت دستگاه کنترل وسایل برقی از طریق اینترنت / اینترانت دارای تاییدیه از دانشگاه کردستان شده است. تخصص این شرکت ترکیب نرم افزار و الکترونیک است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ شرکت کارا کنترل هوشمند در سال 1387 تاسیس و با موضوع فعالیت به شرح زیر خدمات خود را آغاز کرد و تاکنون با ساخت دو دستگاه به نام های 1- دستگاه کنترل آبیاری باغ به کمک اس ام اس و 2- دستگاه کنترل بیسیم اسلاید پاورپوینت موفق به ثبت اختراع و بابت دستگاه کنترل وسایل برقی از طریق اینترنت / اینترانت دارای تاییدیه از دانشگاه کردستان شده است. تخصص این شرکت ترکیب نرم افزار و الکترونیک است. به صورتیکه دستگاه مورد نظر بتوانند عملکرد سیستمی مشخصی را در جهت صرفه جویی انرژی و هزینه انجام دهد. هم اکنون این شرکت ، آمادگی خود را در جهت طراحی و ساخت بر اساس نیاز مشتری انجام می دهد.

 

فرزاد فاروقی مدیر عامل شرکت کارا کنترل فعال در زمینه تله کنترل که با هدف استفاده از اینترنت و موبایل از راه دور بتوان وسایل برقی را خاموش و روشن کرد و همچنین گرفتن گزارش دمای محیط و اطلاع از شرایط دزدگیر محیط و برخی دیگر از کاربردها را داراست.

فاروقی گفت شرکت ما توانسته با استفاده از شش روش این امر را انجام دهد از جمله اینترنت ، اینترانت ، وویس چنل، اس ام اس ، وای فای ، بلوتوث را می توان نام برد.

 

فرزاد فارقی افزود این محصول دارای نمونه خارجی بوده و در داخل نیز با توجه به پتانسیل بالای دانش فنی موجود می توان در این زمینه فعالیت کرد و بتوان از سایر کشورها نیز پیشی گرفت و محصولات داخلی صرفا می تواند جوابگوی بازار داخلی باشد زیرا نحوه ی زندگی و فرهنگ هر منطقه مخصوص آن محیط است و استفاده از سیستم های خدماتی سایر کشورها شاید نتواند به شکل کامل جوابگوی نیازهای داخلی ما باشد.

 

تفاوت این محصول با نمونه های خارجی؟

فاروقی در جواب به این سوال عنوان کرد: قیمت تمام شده می تواند مهمترین فاکتور برای تولید هر محصولی خواهد بود و این محصول مهمترین برتری که نسبت به سایر نمونه های خارجی خود دارد کم بودن قیمت تمام شده این نمونه می باشد

یکی دیگر از ویژگی های این محصول ادابته بودن آن با شرایط محیط که ما نیاز داریم می باشد و الزاما زندگی افراد خارج از کشور با ما تفاوت دارد و آها نیازهای ما را کمتر می توانند بشناسند و متناظر با نیاز ما به شکل کامل نخواهد بود.

 اما دور نگار هدف آینده این شرکت این است که بتوانند با شناسایی نیازهای زندگی افراد خارج از کشور بتوانند با طراحی متفاوت این سیستم بتوان به آنها نیز خدمت کنند زیرا ما دارای دانش فنی هستیم : هم الکترونیک هم مکانیک و هم نرم افزار را به شکل بی نقص می توان اجرا کنیم.

هزینه ی ساخت این چنین سیستمی برای هر فرد چقدر است؟

فاروقی در پاسخ به این سوال افزود: بستگی دارد شخص از کدام کانال استفاده کند. بهترین و اسان ترین روش برای یک کشاورز یا باغ دار سیستم وویس چنل خواهد بود. وویس چنل سیستمی است که با تماس با یک رسیور موجود در محل و ارسال یک کد به رسیور می تواند یک سیستم را اعم از سیستم آبیاری یا دزدگیر را روشن یا خاموش کرد.

 

این دستگاه در کجا قابل استفاده است؟

در خانه ، باغ، در زمین های کشاورزی و غیره و غیره را می توان نام برد. به غیر از انتقال دیتاهای مشخص برای روشن و خاموش کردن دستگاه ها می توان با استفاده از یک دوربین در هر نقطه از جهان بتوان تصویر محیط را با اسفاده از اینترنت دید و با کنترل 360 درجه ای از  شرایط محیط دیدن کرد و بتوان از طرفی با روشن و خاموش کردن سیستم روشنایی در بهره برداری مفید از تصاویر اقدام کرد.

 

 

از آنجایی که طراحی مدار الکتریکی و نرم افزار دستگاه در اختیار شرکت می باشد؛ لذا می توان اعداد یا کد های فوق و رفتار دستگاه را بنابر نیاز تغییر داد:

  • افزایش تعداد وسایل برقی جهت کنترل، مثلا 3 وسیله برقی یا 10 وسیله برقی و یا حتی تعداد بیشتر
  • کنترل وسایل برقی از طریق اینترنت به کمک کامپیوتر
  • کنترل وسایل برقی از طریق اینترنت(شبکه لن/ تلفن) به کمک کامپیوتر
  • کنترل وسایل برقی از طریق بلوتوث به کمک کامپیوتر
  • کنترل آبیاری باغ از طریق اس ام اس به کامپیوتر و موبایل شخصی خود
  • کنترل وسایل برقی از طریق وویس (مکالمه تصویری) موبایل به موبایل
  • کنترل مرغداری
  • دستگاه های مختلف شهربازی
  • و دستگاه های مختلف صنعتی

 

فاروقی افزود: شرکت ما دارای دانش فنی کافی در این زمینه بوده و می توانیم پاسخ گوی تمامی نیازهای مشتریان خود باشیم و هزینه هر دستگاه به شکل متغییر خواهد بود و بستگی به این دارد که بخواهیم از کدام کانال جهت خدمات استفاده کنیم و هزینه های جاری را نیز باید در نظر گرفت. اما به طور کلی موبایل از سایر روش ها ارزانتر بوده و همه می توانند از این ورش استفاده کنند. از دیگر هزینه های جاری این سیستم می توان به این مورد اشاره داشت که در برخی دیگر از سیستم ها سنسورهایی باید جهت کنترل مثلا دما استفاده شود که خود این سنسور بر اساس نوع جنس متغییر بوده و قیثمت تمام شده متفاوت خواهد بود. مثلا سیستم موبایل که ارزانترین این سیستم ها است هزینه ای در حدود 350 هزار تومان خواهد داشت. کنترل کننده های دما ، رطوبت، و چیزهای دیگر مورد استفاده جهت کنترل و تعداد آنها برای استفاده نیز مهم خواهد بود .

 

یک بحث دیگر برای اتصال سنسورها به یکدیگر در این سیستم مهم است که اصطلاحا تحت عنوان اینترفیس سیرکوت نام برده می شود و اتصال این شبکه به شبکه کامپیوتر خواهان نرم افزار مشخص است که هم در خارج موجود و قابل تهیه بوده و هم در داخل قابل ساخت می باشد. هزینه ساخت این بسیار کمتر از نمونه خارجی خواهد بود.

فاروقی در انتها عنوان کرد:  شرکت کارا کنترل تنها شرکت داخلی است که می تواند ادعا کند از شش پروتوکل برای این سیستم بتواند بهره ببرد و در حال حاظر برای پروتوکل هفتم به شکل مجانی می توانند برای دیگر خدمات بهره ببرند.

 

پایان خبر/


http://stnews.ir/content/news/40116/دانش فنی داخلی می تواند سبب ساز ساخت تجهیزات خارجی باشد

چاپ خبر