مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی راه اندازی می شود

کد مطلب: 42376  |  تاريخ: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶  |  ساعت: ۱۵:۵۵


به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم؛

مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی راه اندازی می شود

جلسه هماهنگی راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی با حضور سردارغلامرضا احمدی فرمانده سپاه پاسداران استان قم، محمود فاضل مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم و جمعی از روحانیون فعال در عرصه طب اسلامی برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوی از قم،جلسه هماهنگی راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی با حضور سردارغلامرضا احمدی فرمانده سپاه پاسداران استان قم، محمود فاضل مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم و جمعی از روحانیون فعال در عرصه طب اسلامی برگزار گردید.

 

در ابتدای جلسه مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم سیاست های کلی سازمان در سال 93 و اختصاص یکی از بندهای 14 گانه آن ، به بازشناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه نمودن طب سنتی ایرانی را مطرح کرد و با اشاره به این موضوع که یکی از دغدغه های قلبی امروزمقام معظم رهبری طب اسلامی ایرانی است و معظم له فرموده است که به طب اسلامی ایرانی بپردازید، اذعان داشت: با توجه به موارد مطرح شده  درصدد راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی هستیم.

فاضل با تاکید بر این که  رهبر معظم انقلاب همواره سبک زندگی را بخش اساسی و حقیقی پیشرفت و تمدن سازی اسلامی می دانند توجه به تغییر سبک زندگی را دارای اهمیت فراوانی دانست و افزود: یکی از راه های اصلاح این سبک زندگی توجه به طب اسلامی است که نه تنها برای پیشگیری و خود مراقبتی برنامه ریزی دارد که شیوه های صحیح زندگی را نیز اصلاح و تبیین می کند.

وی در برسی ابعاد طب اسلامی گفت : ما معتقدیم طب اسلامی یعنی آشنایی با سبک و سیره ائمه اطهار(ع) در حوزه های مختلف که تغذیه، پوشاک و ... را شامل می شود.

در ادامه جلسه سردار غلامرضا احمدی از اینکه مجموعه سپاه ترویج سبک زندگی اسلامی و طب سنتی ایرانی - اسلامی را مطالبه کرده و در دستور کار سپاه قرار گفته است ابراز خرسندی کرد و بیان داشت:این موضوع به صورت پراکنده دارد انجام می شود که می تواند به صورت قرار گاهی جلو برود و تنها هدفی که ما به دنبال آن هستیم سلامت جامعه است، و ناهنجاری هایی که برگرفته از غرب است از بین می رود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سپاه به دنبال هیچ نفع سازمانی نیست گفت: مجموعه بسیج یک فرصت بی نظیری است.در بحث طب اسلامی یک مجموعه را تشکیل دهید و به صورت قرارگاهی روی آن کار کنیدو سازوکار فعال شدن کمیته ها ی مختلف را برنامه ریزی کنید.

انتهای پیام/

علیرضا مومنی


http://stnews.ir/content/news/42376/مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی راه اندازی می شود

چاپ خبر