كنسانتره دامي ارگانيك با پسابهاي كشتارگاهي به روش ورمي ساخته شد

کد مطلب: 52328  |  تاريخ: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶  |  ساعت: ۲۲:۵۰


به همت مخترع بسيجي اردبيلي تحقق يافت؛

كنسانتره دامي ارگانيك با پسابهاي كشتارگاهي به روش ورمي ساخته شد

مخترع بسيجي اردبيلي موفق به توليد كنسانتره دامي ارگانيك با پسابهاي كشتارگاهي به روش ورمي شد و تامین غیرمستقیم امنیت دفاعی کشور، بهبود عملكرد تغذيه اي دام ها، حفظ محيط زيست، عدم وابستگي به محصولات وارداتي و صرفه جويي اقتصادي را از مزاياي مهم اين محصول برشمرد.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از اردبيل؛ یکی از چالش های امروزه جوامع بشری تامین مواد اولیه غذایی برای رفع نیازهای انسانها می باشد، چرا که در 100 سال گذشته رشد چشمگیر و چند برابر شدن جمعیت جهان و عدم تامین نیازهای تغذیه ای آنها به یکی از معضلات جدی تبدیل شده است. با توجه به سبد غذایی انسانها، تامین منابع پروتئینی گیاهی و جانوری مهم می باشد. از طرف دیگر تغییرات اقلیمی ناگهانی باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی و به طبع آن جانوری شده است و برای تامین منابع پروتئینی یک راه پرورش حیوانات اهلی حلال می باشد، اما پرورش این گونه حیوانات نیازمند دریافت صحیح تغذیه و خوراک است که یک روند رقابتی در تامین نیاز غذایی انسان و حیوانات پیش می آید، زیرا حدود 40 درصد تغذیه روزانه از غلات مورد نیاز برای انسان و حیوانات مشترک می باشد. برای حل این معضل گسترده راهکارهای زیادی ارائه شده است که تا حدودی کارساز بوده اند، اما در جهتی پیش رفته اند که امنیت غذایی انسانها از لحاظ ایمنی کاهش یافته است و اثرات آن  در جوامع مخصوصاً جوامع جهان سومی بیشتر مشاهده شده است.

از طرف ديگر واردات منابع خوراکی در این کشورها بسیار بالا می باشد که شاید از لحاظ کنترل کیفی نیز دچار سوء مدیریت هستند و تقریباً 60 درصد واردات غذایی آنها را شامل می گردد که این می تواند  وابستگی بیشتر هر کشوری را به دنبال داشته باشد و یک خطر جدی برای هر کشوری در بحث رقابت با جوامع بین المللی محسوب می شود و در تصمیمات بین المللی کشورها دخالت شدید داشته و امنیت دفاعی هر کشور را به نوعی مختل سازد.

كيان صادقي مخترع بسيجي اردبيلي با استفاده از پسابهاي كشتارگاهي موفق به ساخت كنسانتره دامي ارگانيك شده است كه اجرای پدافند غیر عامل در بخش احیای محیط زیست ناشی از آلاینده های ضایعات کشتارگاهی و فضولات گاوی، تامین مواد غذایی و عدم وابستگی به محصولات وارداتی و خودکفایی در بخش محصولات کشاورزی ، تامین غیرمستقیم امنیت دفاعی کشور،  بهبود عملكرد تغذيه اي دام ها و صرفه جويي اقتصادي از مزاياي مهم اين محصول مي باشد. خبرنگار خبرگزاري علم و فناوري اردبيل با اين مخترع موفق گفتگو كرده است كه در ادامه مي خوانيد:

كاهش اثرات مخرب زيست محيطي ناشي از ضايعات كشتارگاهي

صادقي اظهار كرد:  یکی از اثرات مخرب زیست محیطی محصولات جانبی کشتارگاهی است که با دپو شدن محتویات شکمبه حیوانات ذبح شده در محوطه کشتارگاههای صنعتی اثرات زیان بار شدیدی را در پی دارد. در این طرح علاوه بر تامین غیرمستقیم امنیت دفاعی کشور در تامین غذای سالم می توان از منابع به صورت صحیح و منطبق با استانداردهای بین المللی هم استفاده کرد و اثرات زیست محیطی برخی محصولات آلی قابل بازیافت را خنثی کرد.

وي افزود: خوراک نیمه هضم شده برای مصرف دام و طیور مهم و ارزشمند می باشد و این محصول جانبی تولید شده به طور مستقیم به عنوان کود برای محصولات زراعی بکار نمی رود، زيرا بدون فرآیندهای بیولوژیکی و شیمیایی وارد شدن این محصول بازیافتی  به محیط اثرات مخرب شدیدی را ایجاد خواهد کرد و منجر به آلودگی  میکروبی و انگلی محصولات کشاورزی می شود.

فراورده هاي ضايعات كشتارگاهي ارزش غذايي بالايي دارند

مخترع بسيجي در رابطه با ضرورت فراوري پسماندهاي كشتارگاهي گفت: با توجه به محدودیت منابع از قبیل آب و خاک جهت تامین غذای دام باید علاوه بر استفاده از ارقام پرمحصول و استفاده از شیوه های علمی در تامین خوراک دام، از پسماندهای کشتارگاهی نیز در تهیه غذای دام بهره شایسته برد. از طرف ديگر بکاربردن فراورده های فرعی و ضايعات دور ریختنی محصولات کشتارگاهی و صنایع فراوری آنها به دلیل داشتن مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی و با ارزش پروتئینی در تهیه غذای دام میسر می باشد.

وي افزود: فرآوري ضايعات كشتارگاهي علاوه بر اینکه نیاز غذایی دام را فراهم می سازد، تاثیر بسزایی در صرفه جویی اقتصادی و کاهش قیمت تمام شده فراورده های فرعی دام دارد و اين ماده غذایی کاملاً ارگانیک و از نظر تغذیه ای کاملاً بالانس شده است که سوخت و ساز این مواد در بدن حیوان سریع و مفید می باشد.

صادقي گفت: طبق نتایج این تحقیق  این خوراک بازیافتی با ارزش به لحاظ برخی پارامترهای تغذیه ای با تعدادی مواد خوراکی مورد استفاده در جیره غذایی دام ها برابری و حتی فراتر از آنها کارآیی دارند. همچنین می توان چنین تصور کرد این نوع فراوری که در نتیجه فعالیت یک موجود زنده بدست می آید احتمالاً اثرات جانبی کمتری و حتی فاقد اثرات جانبی باشد.

وي اظهار كرد: طی فرآیندهای بیولوژیکی زمانیکه مواد غذایی موجود در بستر توسط کرم خاکی بلعیده می شود، داخل دستگاه گوارش کرم خاکی یکسری آنزیم های هضمی وجود دارد که مواد غذایی هنگام عبور از لوله گوارش کرم ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موقع دفع ترکیب با ارزشی از دستگاه گوارش کرم خاکی حاصل می شود که قابلیت دسترسی مواد مغذی خوراکی را بهبود می بخشد.

مخترع اردبيلي اذعان داشت: در طی آزمایش انجام شده در رابطه با خوشخوراکی، بلوک غذایی ورمی کمپوست به دلیل داشتن مقداری چربی و پروتئین بالا و عدم اتساع بوی نامطبوع، همچنین دارای رطوبت کافی و بدون نیاز به عمل خیساندن، خوشخوراکی بالایی نسبت به جیره پایه (علوفه) مشاهده شده است.

 

استفاده از تكنولوژي بيولوژيك در اجراي طرح

صادقي در رابطه با روش اجراي طرح تصريح كرد:  پسماندهای کشتارگاهی عمدتاً از فراورده های اولیه (پساب و خون آبها، محتویات شکمبه،  لجن ناشی از پساب، سم و ناخن، مو و امعا و احشا و ...) و صنایع فراوری ( فراورده های جانبی کشتارگاهها، پسماندهای صنایع تبدیلی و تکمیلی) منشا می گیرند در اين طرح استفاده از پسماندهای کشتارگاهی( به جز امعا و احشا )و مواد پروتئینی (ضایعات پودر کشتارگاهی) و لیگنوسلولزی (غذای نیمه هضم شده یا دایجستا که قبل از ذبح حیوان در محوطه دستگاه گوارش باقی مانده است) بجای مواد پر هزینه در جیره دام  استفاده مي شود و اين روش کاملاً بیولوژیک و دوستدار محیط زیست می باشد.

وي افزود: در بخش کشاورزی پایدار در تهیه کودهای ارگانیک از کرم های خاکی به نام آیزینیا فوتیدا استفاده می شود و به عنوان کود آلی در جهان شناخته شده است و با توجه به تحقیقاتی که با همکاری دانشگاه تبریز و مرکز تحقیقات کشاورزی استان اذربایجان شرقی در یک واحد گاوداری صنعتی اجرا شد، به این نکته پی بردیم  که می توان از این روش به عنوان روش نو و بیولوژیک در فراوری پسماندهای کشاورزی، کشتارگاهی و چرمسازی به عنوان خوراک دام استفاده کرد.

استفاده از روش ورمي براي اولين بار در كشور جهت بازيافت پسماندهاي آلي

كيان صادقي اظهار كرد: از روش ورمی برای بازیافت پسماندهای الی جهت مصرف خوراک دام با ارزش غذایی بیشتر استفاده مي شود و طبق بررسی های میدانی و مطالعاتی روی محتویات شکمبه تا به حال  از اين روش جهت توليد خوراك دام استفاده نشده است و تحقیق میدانی ما کمک شایانی به این ادعا کرده است.

وي در رابطه با نحوه فراوري پسماندهاي كشتارگاهي گفت: در اثر هیدرولیز و تجزیه بیولوژیکی این موجودات بیوراکتوری غذای آلی از دستگاه گوارش موجودات گذشته و در نهایت آن را تبدیل به یک غذای کامل و ارگانیک برای دام کرده است و این کار باعث می شود که خوراک قبل از مصرف دام به صورت بیولوژیک فراوری شده و یکسری فعل و انفعالات تغذیه ای ابتدایی رخ دهد و سازو کار متابولیسمی راحت تری برای حیوان ایجاد کند و در آخر باعث بهبود عملكرد حیوان و هزینه نگهداری مي شود.

خودكفايي در بخش كشاورزي از دستاوردهاي مهم اين طرح است

عضو كارگروه مخترعان بسيج علمي استان اردبيل در رابطه با اهداف مهم طرح تصريح كرد: دستیابی به تولید خوراک دام با ارزش ارگانیک و سالم و ارزان قیمت، کاهش واردات غذای دام، بازیافت پسماندهای کشاورزی و کشتارگاهی و صنایع مرتبط با آن، حفظ امنیت غذایی کشور، اجرای پدافند غیر عامل در بخش احیای محیط زیست ناشی از آلاینده های ضایعات کشتارگاهی و فضولات گاوی و تامین مواد غذایی و عدم وابستگی به محصولات وارداتی و خودکفایی در بخش محصولات کشاورزی و مواد غذایی دام و طیور از اهداف مهم می باشد.

وي افزود: روش اين طرح استفاده از فرآیند بیولوژیکی بدون دخالت انسان و استفاده از مواد سنتتیک در تولید محصول جدید با عنوان مکمل پروتئینی بایوتک حاصل از ورمی می باشد، علاوه بر این در فراوری چنین محصولی نیاز به دستگاههای سنگین گران قیمت که خود باعث وابستگی شدید به صنایع مربوطه می شود، وجود ندارد .

 

حمايت مالي سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري استان اردبيل از طرح ها و ايده هاي مخترعان

كيان صادقي گفت: سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري استان در راستاي حمايت از ايده ها و طرح هاي مخترعان با برگزاري كارگروههاي داوري اقدام به بررسي طرح هاي متقاضيان مي كند و طرح هاي مورد تاييد مورد حمايت مادي و معنوي سازمان قرار مي گيرد كه در اين طرح هم به مبلغ 10000000ريال از حمايت مادي سازمان بهره مند شدم.

وي در رابطه با ثبت اختراع اظهار كرد: من تمایلی به ثبت اختراع ندارم، زيرا معتقدم اگر کار ارزشمند باشد، بدون ثبت اختراع هم نمود پیدا می کند. از طرف ديگر در بخش کشاورزی هنوز به آن سطح از تکنولوژی نرسیدیم كه در داوري طرح ها از متخصصين استفاده شود و  افرادی هم که بعنوان داور طرح ها را بررسي مي كنند بيشتر سلیقه های شخصی خود را اعمال می کنند.

صادقي خاطر نشان كرد: متاسفانه در بحث خوراك دام عوامل زیادی با نفوذ بالا کار می کنند و به دليل وجود شرایط مافیایی کشور هنوز اين محصول مهم و ارزشمند به توليد انبوه نرسيده است.

 

 

انتهاي پيام / مريم عيدي

 


http://stnews.ir/content/news/52328/كنسانتره دامي ارگانيك با پسابهاي كشتارگاهي به روش ورمي ساخته شد

چاپ خبر