افتتاح مرکز رشد۵۴۰۰ شهید استان توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی کردستان

کد مطلب: 58279  |  تاريخ: شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶  |  ساعت: ۰۹:۱۳


مرکز رشد؛

افتتاح مرکز رشد۵۴۰۰ شهید استان توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی کردستان

مرکز رشد ۵۴۰۰ شهید استان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان روز ۵ شنبه ۱۷ اسفندماه ۹۶ با حضور روسای دانشگاه های کردستان دکتر اخلاقیان طاب ، رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج دکتر کیانی، رئیس بنیاد ملی نخبگان دکتر صادقی، ریاست دانشکده فنی یزدان پناه آقای شیردل، رئیس خانه نخبگان استان دکتر امینی، و معاون بنیاد ملی نخبگان مهندس عبدالملکی و ریاست فنی و حرفه ای استان دکتر احمدی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ مرکز رشد 5400 شهید استان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان با حضور روسای دانشگاه های کردستان دکتر اخلاقیان طاب ، رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج دکتر کیانی، رئیس بنیاد ملی نخبگان دکتر صادقی، ریاست دانشکده فنی یزدان پناه آقای شیردل، رئیس خانه نخبگان استان دکتر امینی، و معاون بنیاد ملی نخبگان مهندس عبدالملکی و ریاست فنی و حرفه ای استان دکتر احمدی برگزار شد.

در این جلسه سردار رجبی به اهمیت یک دلی و هماهنگی کلیه روسای مختلف سازمان ها برای کاهش محرومیت در سطح استان تاکید کرد و افزود؛ استان کردستان شاید از نظر برخورداری از سرمایه گذاری های ملی جزء استان های برتر نباشد اما از نظر استعداد و توانایی های نیروی جوان از جمله برترین استان ها بوده و از مسئولین درخواست مساعدت بیشتر برای ترقی در این حوزه شد.

در ادامه این جلسه دکتر صابر میمنت آبادی ریاست سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان عنوان کرد؛ مرکز رشد 5400 شهید استان اولین مرکز رشد خلاقیت و نوآوری در استان بوده که بدون هیچ چشم داشتی از اختراعات نخبان خوش ذوق سطح استان حمایت خواهد کرد .

وی در ادامه تصریح کرد؛ این مرکز با پیشرفته ترین وسایل مورد نیاز برای ساخت و صنعتی سازی اختراعات تجهیز شده است که از جمله آن می توان به پرینتر 3 بعدی اشاره کرد که این سازمان اولین ارگان سطح استان می باشد که این دستگاه را به منظور حمایت از مخترعان و مبتکران خریداری کرده و این افراد می توانند از این دستگاه به منظور طراحی قطعات خود استفاده کنند. این مرکز رشد تحت عنوان مرکز رشد مکاترونیک معرفی شده و در این محیط مخترعان می توانند ایده های خود را به شکل صنعتی ساخته و روانه بازار کنند.

وی در اشاره به راه اندازی مرکز رشد دوم در سال آتی خبر داد که با مساعدت دانشگاه آزاد تحت عنوان مرکز رشد رباتیک خواهد بود.

پایان/


http://stnews.ir/content/news/58279/افتتاح مرکز رشد۵۴۰۰ شهید استان توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی کردستان

چاپ خبر