فصد بر حجامت‌ ارجحیت دارد / در فصد خون غلیظ دفع نمی‌شود

کد مطلب: 68237  |  تاريخ: جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۵:۰۶


در گفتگو با پزشک طب سنتی عنوان شد:

فصد بر حجامت‌ ارجحیت دارد / در فصد خون غلیظ دفع نمی‌شود

فصد بر حجامت‌ ارجحیت دارد، چون خون حجامت از مویرگ ها خارج می‌شود و ضعف کمتری صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی، دکتر عین‌الله ولی‌زاده در مصاحبه با خبرنگار علم‌و‌فناوری در رابطه با تفاوت فصد وحجامت، اظهار داشت: فصل بهار فصل پاکسازی از مواد زائد است و اگر کسی تمایل به انجام فصد وحجامت دارد باید با نظر پزشک این کار انجام شود.

وی افزود: قبل از فصد و حجامت از منضج استفاده گردد تا به رقیق شدن خون کمک کند که موادی مانند شربت سنکنجبین و آب انار این کار را می‌کنند‌

 

 این پزشک طب سنتی، در مقایسه فصد با حجامت خاطر نشان کرد: فصد بر حجامت‌ ارجحیت دارد، چون خون حجامت از مویرگ ها خارج می شود و ضعف کمتری  صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: فصد از رگ گرفته میشود به همین دلیل ضعف و بی حالی بروز می‌کند و بر کل بدن اثر می کند و از کل بدن تاثیر می‌ پذیرد در حالی که حجامت موضعی است.

ولی‌زاده با تاکید بر این که در فصد اعضای رئیسه مانند قلب ٬مغز وکبدتحت تاثیر قرار می گیرد، عنوان کرد: اگر بدون تجویز پزشک باشد به ضعف قوای قلبی٬مغزی وکبدی می انجامد.

وی افزود: حجامت پاکسازی موضعی است در حالی‌که فصد پاکسازی عمومی می کند و در فصد پاکسازی وخارج کردن فضولات و مواد زائد از قعر بدن صورت می‌گیرد

این پزشک فوق تخصص تغذیه گفت: در فصد خون غلیظ  دفع نمی شود ولی در حجامت به دفع خون غلیظ منجر می‌شود.

 

 

 

انتها پیام/حامد سلطانپور

 


http://stnews.ir/content/news/68237/فصد بر حجامت‌ ارجحیت دارد / در فصد خون غلیظ دفع نمی‌شود

چاپ خبر