قرآن درس زندگی/صاحب ۲۸۰ اختراع در دانشگاه زنجان

کد مطلب: 74615  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۹:۱۷


در دانشگاه زنجان برگزار شد:

قرآن درس زندگی/صاحب ۲۸۰ اختراع در دانشگاه زنجان

سخنرانی دکتر روح الله شریفی (صاحب ۲۷۹ اختراع داخلی و بین المللی، رتبه دوم مسابقات تکنولوژی کانادا،مبدع روش نوین تولید میکرولنزها فوق تخصصی) دوشنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۵، در مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری روز دوشنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۵ دانشگاه زنجان میزبان دکتر روح الله شریفی بود؛ در آغاز برنامه پس از قرائت قرآن و معرفی دکتر روح الله شریفی توسط مجری برنامه از ایشان دعوت به عمل آمد تا به ایراد سخنرانی بپردازند که ایشان در ابتدا به معرفی خود پرداخت: بنده تا سال سوم راهنمایی را مانند بقیه و در شرایط عادی درس خواندم و همان سال بعد از آغاز جنگ تحمیلی به جبهه رفته و بعد از بازگشت از جبهه و مجروحیت سنگین نتوانستم تحصیل را ادامه بدهم تا اینکه متوجه شدم قانونی وجود دارد که رزمندگان می توانند جهشی درس بخوانند، من هم با استفاده از همین قانون کل دوره دبیرستان را در شش ماه در دو رشته ریاضی و تجربی بصورت همزمان خوانده و سپس موفق به اخذ مدرک دیپلم با معدل بالای 19 در هر دو رشته شدم و در کنکور همان سال رتبه 57 را کسب کردم.

وی ادامه داد: در 14 سالگی بعنوان کوچکترین دانشجوی کشور وارد دانشگاه علوم پزشکی ایران شدم، در 21 سالگی جهت اخذ بورد تخصصی وارد کالج هاروارد آمریکا شدم و چند سالی در حوزه تحقیقات و تدریس در همان جا مشغول فعالیت بودم؛ از زمان جنگ که اولین احتراعم را توانستم ثبت بکنم تا کنون 280 عنوان اختراع به ثبت رسانده ام که تمام این اختراعات برگرفته شده از آیات نورانی قرآن و روایات و احادیث معصومین بوده است.

دکتر شریفی با اشاره به اینکه رشد علم غیر از قرآن و دین نمی باشد افزود قرآن درس زندگی است و کلمه به کلمه آن علم و اختراع می باشد و تمام مطالب علمی در قرآن موجود است و انتظاری هم جز این نیست چرا که قرآن آخرین کتاب زندگی و اسلام کامل ترین دین می باشد و نقصی در دین نیست و اگر کمبودی وجود دارد از کم کاری ماست.

وی در ادامه اشاره داشت اگر مطالبی که خواهم گفت را در زمینه آموزشی خود پیاده کنید خواهید دید که انقلاب به پا می کند و عمرتان هدر نمی رود و نیازی نیست درسی را ده بار مطالعه کنید چون هر چیزی اصول و قاعده ای دارد:

  1.یک ساعت قبل و بعد از اذان مغرب هرگز نخوابید و هرگز مطلبی را حفظ نکنید؛ مانعی ندارد قرآن بخوانید با مطلبی بنویسید ولی به عزم حفظ چیزی مطالعه نکنید زیرا به حافظه شما آسیب جدی می زند.

  2.ساعت خواب را از سر شب به تاخیر نیاندازید.

  3.دروسی که در آنها فرمول و معادله هست را برای بار اول قبل از اذان صبح مطالعه و فردای آنروز بعد از اذان صبح تکرار کنید.

  4.دروس حفظی و نظری را برای بار اول بعد از اذان صبح حفظ کنید و روز بعد قبل از اذان صبح تکرار کنید.

  5.تغذیه در رشد ما بسیار تاثیر گذار است مخصوصا در حافظه ما از خوردن غذاهایی که پایه اسیدیته دارند یعنی غذاهای ترش و تند بالاخص شب قبل از امتحان مطلقا خودداری کنید، بجای آن از قند های طبیعی مانند عسل توت خشک، خرما، مویز، کشمش، انجیر، شیره انگور و ... استفاده کنید که مهم ترین آنها مویز است و سعی کنید دانه های آن را بجوید.

  6.در شب امتحان برای خواب در جهت قبله بطوریکه پا به سمت جنوب و سر به سمت شمال باشد بخوابید در این حالت مغزتان برای صبح آماده تر است.

  7.یک کلید بسیار مهم برای حفظ خلال دندان است زیرا دندان اتصال مهم به مغز دارد و کم ترین غذای لای دندان آزردگی بسیار زیاد ایجاد می کند که خود فرد هم متوجه نمی شود و باعث می شود یادگیری کم و حافظه ضعیف شود.

  8.مطلب مهم دیگر این است که صدای بلند مهلک ترین سم حافظه انسان است چون باعث از بین رفتن سلول های مغز میشود.

سیس ایشان به بعضی از اختراعات خود اشاره نمودند: یکی از اختراعاتم لیزر دور برد با برد هزار کیلومتر با خطای کم تر از یک میلیمتر می باشد که به دلیل همین اختراع رتبه ممتاز نیروهای مسلح در جشنواره سلمان فارسی و نفر اول بسیج کشور را کسب کردم.

در ادامه مخترع قرآنی با اشاره به قاب گوشی خود که یک برجسب در قسمت دوربین آن نصب شده بود یکی از اختراعات خود را معرفی نمود: با نصب این قاب بروی گوشی و روشن کردن فلش و دوربین این امکان در گوشی فراهم می شود که بتوانید الیاف پیراهن خود را با تمام جزئیات و همچنین موی دست و بافت های پوستی و غیره را مشاهده کنید که در نوع خود عجیب است چرا که گوشی را تبدیل به میکروسکوپ می کند و با زدن برچسبی دیگر گوشی می تواند عملکردی مشابه تلسکوپ داشته باشد، این اختراع ثبت جهانی شده است و بعد از این اختراع در آمریکا وسیله ای ساخته شد که قادر بود تا 60 برابر بزرگنمایی کند دستگاه بزرگ و حجیمی بود، در حالی که برچسب ساخته شده 250 ، 950 ، 2500 ، 3500 و 5750 دیوپتر بزرگنمایی میکند.

از دیگر کارهای ایشان ثبت کوچکترین کتاب و کوچکترین قرآن جهان در گینس بوده است که در سال 1393 رونمایی شد که در توضیح این اثر تصریح کرد: قبل از این رکورد در اختیار آلمان بود که مسیحیبان موفق شده بودند انجیل 300 صفحه ای را در 29 میلیمتر بنویسند در حالیکه ما موفق شدیم 633 صفحه قرآن را تنها در 7 میلیمتر بنویسیم و یک رکورد هم برای شیعه ثبت کردیم که نهج ابلاغه را در 2750 صفحه به سه زبان لاتین، فارسی و عربی فقط در یک میلیمتر بنویسیم؛ یک اختراع دیگر بنده لیزر تنظیم دقیق دستگاه جراحی مغز گاماناف ایران است که دقیق ترین دستگاه جراجی مغز می باشد.

در نهایت دقایقی از برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص یافت و جناب آقای دکتر شریفی به سوالات مطروحه پاسخ دادند.

و در آخر، مراسم با تقدیر و تشکر از جناب اقای دکتر روح الله شریفی توسط برخی از مسئولان استانی و دانشگاهی خاتمه یافت.

 

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/74615/قرآن درس زندگی/صاحب ۲۸۰ اختراع در دانشگاه زنجان

چاپ خبر