دلیل کم لطفی مسؤلین خراسان شمالی به بزرگترین سرمایه گذار چیست؟

کد مطلب: 75915  |  تاريخ: جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۴:۲۲


دلیل کم لطفی مسؤلین خراسان شمالی به بزرگترین سرمایه گذار چیست؟

شرکت هماک خراسان شمالی، پروژه ای که طراحی، ایده، سرمایه گذاری و تولید نمای آن، با صرف هزینه های بسیار و بدون ثبت اختراع، توسط رئیس شرکت انجام شده است.

رئیس شرکت هماک خراسان شمالی راجع به تکنولوژی این شرکت گفت: شرکت هماک دارای تکنولوژی متفاوت از سایر پروژه ها بوده و چیزی که باعث تمایز این پروژه شده، رعایت یک سری استانداردها،  انتخاب نوع برند و نحوه ی کنترل آن می باشد و می توان از تکنولوژی به روز تری استفاده و آن را کنترل کرد، همچنین تا کنون حدود ۳۵ درصد پیش فروش ماشین های قابل فروش داشته است.

 

 شمس الدین شهروا ضمن اشاره به مشکلات حمایت این شرکت از مخترعین افزود: حمایت شدن از مخترعین  خوب است اما اینطور پروژه ها حتی اگر ثبت اختراع شده باشند نمی تواند محلی برای آزمایشگاه آن ها باشد و مخترعین بایستی تست خود را پس بدهند و سابقه کار پیدا کنند و همچنین از ثبت اختراع آن ها بایستی ۱۰سال بگذرد تا مورد حمایت قرار گیرند؛ لذا مخترع با سابقه که تمام آزمون خطاها را سپری کرده و دارای برند در کل کشور می باشد با مخترع تازه کار قابل قیاس نمی باشد. 


وی در ادامه تصریح کرد: اینگونه حمایت ها با توجه به کیفیت پایین اجناس ایرانی ریسک بزرگی است چراکه وجود قطعات غیر استاندارد یا استاندارد معمولی، قطعات استاندارد جانی را نیز زیر سوال می برد و همچنین به عنوان مثال یک تکنولوژی سیستم های چینر چینی با سیستم های آمریکایی و ایتالیایی قابل مقایسه نیست چه برسد به سیستم های ایرانی؛بنابر این بهتر است مخترعین تازه کار تا زمان پیدا کردن سابقه کار، اختراعات خود را در پروژه های کوچک تر ارائه بدهند.

 


رئیس شرکت هماک در رابطه با حمایت از مخترعین و اعتماد به آن ها افزود: دولت بایستی با حمایت از مخترعین آن ها را به سمت تولیدات سوق بدهد تا مخترعین بتوانند از مرحله آزمایش خارج شده و با پشتوانه محکم اختراع خود را عرضه کنند،لذا مخترعی که فاقد سرمایه باشد فعالیت های او بی نتیجه خواهد ماند.


وی ضمن تاکید بر عایق بودن نما برای صرفه جویی در انرژی، امتیازات و مشخصات نمای شرکت را این گونه عنوان کرد: از جمله امتیازات این نما نسبت به نماهای دیگر مانند سنگ، کامپوزیت و رنگ، عایق بودن آن است، چرا که برای صرفه جویی در انرژی بایستی از نمایی استفاده کرد که در برابر گرما و سرما مقاوم باشد؛ لذا این نما ۵برابر نمای سنگ عایق است؛ از دیگر امتیازات نمای پروژه نسبت به دیگر نماها، بالا بودن کیفیت، سبک بودن، قابل تعویض و بازسازی بودن، عدم امکان ریزش و آتش سوزی، ماندگاری بیشتر، قابلیت حرکت دارد و به خاطر درب های انبساطی و انقباضی آن، در مقابل زلزله مقاوم است.

 
 وی همچنین ضمن اشاره به مشکلات حمایتی شرکت و گله مندی از مسئولین گفت: حمایت، کاری مضاعف بر وظیفه می باشد و درخواست بنده از مسئولین تنها انجام وظیفه و عدم مزاحمت است، چرا که مسئولین بدون هیچ گونه مطالعه از مصوبات و ضوابط و بدون اطلاع و آگاهی، با برگزاری جلسات بیهوده موجب وقت کشی، چالش و خروج سرمایه مملکت می شوند.


وی در ادامه گفت: سرمایه مملکت فقط خروج عرض نیست بلکه فردی که از دولت حقوق می گیرد و کاری پیش نمی برد نیز، سرمایه مملکت را بیهوده هدر داده؛ بنابراین مسؤولین بایستی به جای سکوت یا سؤالات بی اساس، با راهنمایی جلوی اتفاق را بگیرند.


وی ضمن تاکید بر اینکه هیچ استفاده ای از داشته ها نمی شود، خاطر نشان کرد: با وجود  اینکه بزرگترین سرمایه گذار در استان خراسان شمالی وجود دارد اما هیچ گونه حمایتی از جانب مسؤولین نمی شود در عوض افراد با هویت ناشناخته مورد احترام ویژه ای قرار می گیرند.


رئیس شرکت هماک اظهار کرد: انتقادی که از شخص خودم دارم این است که چرا بایستی در شهری سرمایه گذاری کرد که  مسئولین آن از بزرگترین سرمایه گذار حمایتی نکرده و هیچ شاخصه و خروجی خوبی ندارد.


وی در انتها گفت: سوالی که موجب ذهن مشغولی بنده شده  این است که دلیل  این بی اعتنایی ها چیست؟


http://stnews.ir/content/news/75915/ دلیل کم لطفی مسؤلین خراسان شمالی به بزرگترین سرمایه گذار چیست؟

چاپ خبر