رتبه بندی دانشگاه های جوان دنیا/دانشگاه زنجان رتبه ۲۵۱-۳۰۰ دنیا و نهم ایران

کد مطلب: 78609  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۷:۲۹


خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

رتبه بندی دانشگاه های جوان دنیا/دانشگاه زنجان رتبه ۲۵۱-۳۰۰ دنیا و نهم ایران

به نقل از THE دانشگاه هایی که کمتر از ۵۰ سال سن دارند رتبه بندی جهانی شدند که جمهوری اسلامی ایران ۱۳ نماینده در بین ۳۵۱ دانشگاه جوان دنیا دارد

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان زنجان به نقل از THE فهرست رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان که 50 سال یا کمتر دارند منتشر شد. این رتبه بندی در سال 2019 شامل 351 دانشگاه می باشد. رده بندی براساس 13 شاخص عملکردی همانند شاخص برتر رتبه بندی دانشگاه های جهان است، اما مقیاس ها برای کاهش وزن به شهرت تعدیل شده اند.

 

دانشگاه های جوان جهان

 

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ برای دومین سال پیاپی دانشگاه برتر جهان شد. ؛ École Polytechnique Fédérale de Lausanne از سوئیس، دانشگاه صنعتی  Nanyang سنگاپور و  دانشگاه تحقیقات PSL پاریس به ترتیب در رتبه دوم، سوم و چهارم قرار گرفتند. دانشگاه شهر هنگ کنگ نیز رتبه پنجم را در اختیار کرد.

بریتانیا یک بار دیگر بیشترین نمایندگی کشور را در مجموع با 34 دانشگاه، سه برابر بیشتر از سال گذشته، به رهبری شاخه پزشکی برایتون و ماساچوست در مشترک 36 جایگاه قرار داده است. فرانسه اکنون با 24 دانشگاه در رده دوم قرار دارد، در حالی که استرالیا و اسپانیا با 22 نفر مشترک هستند. به طور کلی، 60 کشور در سراسر اروپا، استرالیا، آسیا، آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و آفریقا در هشتمین نسخه سالانه جدول قرار دارند که از 55 سال گذشته به ثبت رسیده است.
 
دانشگاه های جوان ایران
 
در بین رتبه های جهانی برخی رتبه ها به کشور عزیزمان تعلق دارد که این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه نوشیروانی بابل با 47.3 امتیاز که رتبه 66 جهان و اول ایران، دانشگاه صنعتی اصفهان با 35.9 امتیاز رتبه 101-150 جهان و دوم ایران، دانشگاه کاشان با امتیاز 35.9 رده 101-150 جهان و سوم ایران و در نهایت دانشگاه زنجان 19.7 امتیاز رتبه 251-300 و نهم کشورمان را داراست.

همچنین این سایت درباره دانشگاه زنجان اینگونه نوشته است: در سال 1975، سازمان جنگلها زمینی را در استان زنجان به تحصیلات کشاورزی اختصاص که به سبب آن دانشکده کشاورزی زنجان تاسیس شد. در سال 1976، مدرسه عالی کشاورزی افتتاح و در سال 1976 به دانشکدۀ علوم کشاورزی زنجان تبدیل شد. دانشکده مهندسی آن یک سال بعد، با شروع مهندسی عمران و بعدا گسترش آن به مهندسی برق، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی و سایر برنامه ها تبدیل شد. این کالج در سال 1987 به موسسه آموزش عالی تبدیل شد.

در سال 1990، کالج علوم برای شروع به آموزش شیمی، و در سال 1991، دانشکده علوم انسانی به دانشجویان برای آموزش زبان و ادبیات فارسی افتتاح شد. دانشگاه امروز یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران است که بیش از 10،000 دانشجو دارد. که مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در چهار دانشکده خود را در موضوعات مختلف از هوش مصنوعی تا الهیات ارائه می دهد.

زنجان یک دانشگاه برای آموزش و تحقیقات است و در دانشکده کشاورزی آن فضا برای فعالیت های نوآورانه و خلاقانه بسیار بالاست. گروه همکاری علمی بین المللی آن فعالیت های بین المللی را ترویج می کند و مسئول همکاری با کسب و کارها و دانشگاه ها در ایران و فراتر از آن، از جمله تسهیل درخواست های ویزا برای بازدید کنندگان خارجی است. امکانات دانشگاه زنجان شامل یک کتابخانه گسترده، 26 آزمایشگاه و کارگاه آموزشی، موزه تاریخ طبیعی دانشگاه زنجان - جاذبه محلی - و گنبد رصدخانه اپتیک منحصر به فرد در ایران است.
منبع:

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2019/young-university-rankings#!/page/0/length/25/locations/IR/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats


انتهای پیام/
 

 


http://stnews.ir/content/news/78609/رتبه بندی دانشگاه های جوان دنیا/دانشگاه زنجان رتبه ۲۵۱-۳۰۰ دنیا و نهم ایران

چاپ خبر