سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش بنیان/ برنامه توانمندکردن شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شد

کد مطلب: 80103  |  تاريخ: شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۲۲:۵۶


مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم در چهلمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری؛

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش بنیان/ برنامه توانمندکردن شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شد

دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام معاون پژوهش و فناوری این وزارت در امور فناوری، از آمادگی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور سرمایه‌گذاری تا سقف ۲۰۰ میلیارد تومان در شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: امیدوارم به کمک همگرایی واحدهای فناور از ظرفیت صندوق بهره‌برداری کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری در چهلمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری و مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی که در محل این صندوق برگزار شد، با اشاره به جایگاه مطلوب وزارت علوم در دوره جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: نگاه توسعه‌اندیشانه فعالان این صندوق، فضای مناسبی را برای بهره‌برداری فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نگاه ویژه‌ای به پارک‌های علم و فناوری وجود دارد، افزود: صندوق‌های پژوهش و فناوری و پارک‌های علم و فناوری نیروی کمکی صندوق هستند و پارک‌ها باید در شراکت راهبردی صندوق، همکاری و همراهی داشته باشند.
مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، با اشاره به برنامه‌های مخصوص صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: برای آنکه برنامه گرنت فناوری به درستی پیش رود همکاری خود را با صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد کردیم و این برنامه تحت عنوان توانمندکردن شرکت‌های دانش بنیان در بحث تحقیق و توسعه به تصویب رسید.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در امور فناوری، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد: در حال حاضر صندوق آمادگی این را دارد که تا سقف ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند و امیدوارم به کمک این تفاهم‌نامه و همگرایی واحدهای فناور از ظرفیت صندوق بهره‌برداری کنیم.
دکتر کشمیری تصریح کرد: قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دو منبع را برای صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته؛ یکی نیم درصد اعتبارات عمومی و دیگری بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی، اما گرنت مالی خود منبعی برای توسعه برنامه‌های دانش‌بنیان است.


http://stnews.ir/content/news/80103/سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش بنیان/ برنامه توانمندکردن شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شد

چاپ خبر