تاریخ تولد لاکچری مادر به قیمت جان فرزند

کد مطلب: 83044  |  تاريخ: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۴۸


محسن محمدی:

تاریخ تولد لاکچری مادر به قیمت جان فرزند

مادری که در روز های پایان تولد فرزندش است با ورق زدن تاریخ و مشاهده ۹۸.۸.۸ به ذهنش می رسد که زایمان رو چند روزی زودتر در برنامه بگذارد تا تاریخ تولد فرزندش در روز خاص باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،مادری که در روز های پایان تولد فرزندش است با ورق زدن تاریخ و  مشاهده 98.8.8 به ذهنش می رسد که زایمان رو چند روزی زودتر در برنامه بگذارد تا تاریخ تولد فرزندش در روز خاص باشد.

 

این مادر با پزشک خود مشورت می کند و برنامه زایمان خودش را که سرازین نیز است چند روزی برای این امر جلوتر می برد تا فرزندش در تاریخ خاصی متولد شد.

 

هم اکنون در این سال ها برخی از مادران و خانواده های برای روزهای خاص مجبور به تولید زودرس می شوند تا فرزندشان در روز خاص با تاریخ خاص به دنیا بیاید که متاسفانه فرهنگ های نادرست حتی در دنیا آمدن فرزندان نیز تاثیر گذاشته است، متاسفانه این امر نیز به مدی تبدیل شده است حتی برخی از زنان پا را فراتر از مد لباس ، مد رنگ و حتی نحوه آرایش گذاشته اند و تاریخ تولد فرزندشان را نیز دوست دارند خود انتخاب کنند.

 

متاسفانه تولد در روزهای خاص و اصرار ناگآهانه والدین مشکلاتی برای خود مادر و آینده فرزند ایجاد می کند اما پیروی از مد باعث شده است که به عواقب این ناآگانه نگا نکنند.

 

این در حالی است که زایمان زودرس عامل بروز اثرات مخرب در نوزاد و مادر است.

متاسفانه این تراژدی امسال نیز تکرار شده است با وجود اینکه برای کودک و حتی خود مادر خطر دارد اما متاسفانه خطر ر ا به جان می خرند و این روز را مهم می دانند و فرزند خود را زورکی به دنیا می آورند تا تاریخ لاکچری برای فرزنش خود رقم بزنند.

 

پارسال برخی از مادران در تاریخ 97.7.7 عدد هفت را عدد خوب و خوش یمن می دانستند و در این روز زایمان کردند تا فرزندشان در روز مناسبی به دنیا بیاید.

 

عده ای بر این باورند عدد هفت، عدد شانس است  افرادی تصمیم گرفتند تا در این روز زایمان داشته باشند،  مردم ایران روزهایی این چنینی را دوست دارند. روزهایی که در آن عددی با تکرار شدنش، تاریخی زیبا شکل می گیرد اما این تاریخ زیبا عواقبی نیز برای آنان دارد.

 

این موضوع زمینه ای بود تا بسیاری از خانواده ها ترجیح دهند نوزادانشان را در این روز به دنیا بیاورند. تعداد زیادی از مادران برای این که تاریخ تولد نوزادشان ٩٧/٧/٧ باشد بدون توجه به مسئله ی سلامت آنها برای زایمان سزارین راهی بیمارستان شدند. با وجود اینکه آنها به خوبی از عوارض و مشکلات سزارین باخبرند و می دانند تا چه حد سلامت مادر و کودک را تهدید می کند.

 

اما تاریخ امروز نیز که هشتم آبان ما است دوباره باعث وسوسه برخی از مادران شده است تا تاریخ تولید فرزندشان خاص و زیبا باشد.

 

 تاریخی شیک و لاکچری را در اولویت هایشان قرار دادند. این در حالی ست که در شرایطی خاص و با توصیه پزشک مربوطه که عمل سزارین ضروری است انجام می شود.

 

هم اکنون پزشکان نباید به اجبار مادران پاسخ مثبت بدهند چرا که این امر برای آنان عواقب دارد و نباید پزشکی را نیز به بازی بگیرند.

 

 وقتی زایمان در زمان فیزیولوژیک خود شروع می شود جنین تکامل پیدا کرده است و بر اثر درد ماده ای در خون مادر ترشح و موجب تکامل ریه جنین می شود. انقباضات شکمی مادر در زمان زایمان فیزیولوژیکی به تخلیه آب ریه جنین کمک می کند و نوزاد با شرایط بهتری متولد می شود. وقتی اجازه داده نشود که پروسه فیزیولوژیک زایمان اتفاق بیفتد اختلالات تنفسی پس از تولد در نوزاد به وجود می آید و نیاز است که نوزاد را به دلیل نارس بودن در دستگاه قرار داد. خانواده ها و به ویژه مادران باردار نباید سلامت نوزاد را فدای تاریخ تولد شیک و قشنگ نکنند.


http://stnews.ir/content/news/83044/تاریخ تولد لاکچری مادر به قیمت جان فرزند

چاپ خبر