چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود

کد مطلب: 83269  |  تاريخ: یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸  |  ساعت: ۲۱:۲۵


اواخر آبان ماه؛

چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود

چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران ۲۹ تا ۳۰ آبان ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران 29 تا 30 آبان ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

مجدالدین نجفی عضو هیات علمی پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران، توسط دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری صنایع کشور از جمله سازمان صنایع هوایی، صنایع الکترونیک شیراز و نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران(نهاجا) برگزار می شود.

 

چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران دربردارنده هشت محور تخصصی است

عضو هیات علمی پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان، با بیان این که موضوع اصلی این کنفرانس تحقیقات پیرامون برق و الکترونیک هوایی است، گفت: چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران دربردارنده هشت محور تخصصی به شرح ذیل است.

سامانه های مخابراتی، ناوبری و نظارتی (CNS)

مدیریت ترافیک هوایی(ATM)

مدیریت و کنترل پرواز(FMS)

 اویونیک ماژولار یکپارچه(IMA)

طراحی کابین خلبان

اویونیک پرنده های بدون سرنشین (UAV)

تضمین کیفیت و تضمین طراحی

 سیاست گذاری و مدیریت راهبردی در اویونیک

سیستمهای هدایت، دفاع از خود، اپتیک و لیزر

دبیر اجرای این کنفرانس با تصریح این که چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران هم جنبه علمی آکادمیک و هم جنبه صنعتی و دانش بنیان دارد، گفت: به همین جهت این کنفرانس هم شرکت کننده دانشگاهی و هم شرکت کننده از صنایع و شرکتهای دانش بنیان با زمینه کاری مرتبط دارد.

عضو هیات علمی پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: همچنین مقالات و کارگاههایی که برگزار می شود از دو طیف دانشگاهی و صنعتی می باشد.

وی ادامه داد: در این کنفرانس یک نمایشگاه جانبی از آخرین محصولات و دستاوردهای دانش بنیانی که در دو سه سال گذشته در کشور توسعه پیدا کرده برپا و مورد بازدید مسئولان لشکری و دولتی و دانشگاهیان و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

عضو هیات علمی پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: ایجاد هاب ارتباطی بین پژوهشگران در حقیقت شرکتهای دانش بنیان، صنایع مرتبط و سازمانهایی مشتری این محصولات، تبادل دانش، کاهش موازی کاری و استفاده حداکثری از دستاوردها نیز از اهداف این کنفرانس است.

نجفی در پایان یادآور شد: کنفرانس ملی اویونیک ایران اولین بار در دانشگاه تربیت مدرس1390، دومین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان1393، سومین بار دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری تهران 1396 برگزار شد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/83269/چهارمین کنفرانس ملی اویونیک ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود

چاپ خبر