تسهیلات جعاله سرمایه در گردش به شرکتهای دانش بنیان

کد مطلب: 85657  |  تاريخ: جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۶:۴۵


مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس:

تسهیلات جعاله سرمایه در گردش به شرکتهای دانش بنیان

سهرابی گفت: شرکت های دانش بنیانی که قرارداد جاری برای فروش محصولات خود رادارند ولی در تامین مالی این قراردادها دچار مشکل هستند می توانند از تسهیلات جعاله سرمایه در گردش تا سقف ۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده نمایند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ شرکت های دانش بنیانی که قرارداد جاری برای فروش محصولات خود رادارند ولی در تامین مالی این قراردادها دچار مشکل هستند می توانند از تسهیلات جعاله سرمایه در گردش از محل صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده نمایند.

مهرداد سهرابی، مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص اعلام کرد: صندوق غیر دولتی پژوهش و فناوری فارس مستقر در پارک علم و فناوری استان در نظر دارد به شرکت های فناور و دانش بنیان با استفاده از سه منبع تامین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی، .معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و.منابع داخلی صندوق غیر دولتی پژوهش و فناوری فارس تسهیلات ارائه نماید.
 
سهرابی گفت: شرکت های دانش بنیانی که قرارداد جاری برای فروش محصولات خود رادارند ولی در تامین مالی این قراردادها دچار مشکل هستند می توانند از تسهیلات جعاله سرمایه در گردش تا سقف 50 میلیارد ریال از محل صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده نمایند.

وی افزود: نرخ تسهیلات 11 درصد است و سقف تسهیلات 50 میلیارد ریال مشخص شده، همچنین دوره تنفس 12 ماه و دوره باز پرداخت 36 ماه می باشد.

سهرابی ادامه داد: تصویب مبالغ کمتر از 5 میلیارد ریال  با  نظر کارشناسی صندوق فارس و تصویب مبالغ بیشتر از 5 میلیارد ریال با نظر کمیته تخصصی صندوق نوآوری و شکوفایی است.

این مقام مسول در پاسخ به چگونگی پرداخت تسهیلات نوآوری و شکوفاییاظهار داشت: در خواست کنندگان باید درخواست تسهیلات را از طریق صندوق پژوهش و فناوری فارس و یا صندوق نوآوری و شکوفایی ارسال  و با ارائه مدارک و بررسی اولیه مدارک توسط صندوق نوآوری و شکوفایی و ارجاع به صندوق پژوهش و فناوری فارس را انجام دهند. سپس انجام ارزیابی تخصصی توسط صندوق پژوهش و فناوری فارس می پذیرد. ارائه پیشنهاد به صندوق نوآوری توسط صندوق پژوهش و فناوری فارسانجام می گیرد و آنگاه صدور مصوبه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی صادر و انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات توسط صندوق پژوهش و  فناوری فارس انجام می شود. در طول کار نظارت بر مصرف تسهیلات توسط صندوق پژوهش و فناوری فارس صورت می گیرد.

 مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  در پاسخ به این  پرسش  که مراحل دریافت تسهیلات: چگونه خواهد بود؟ بیان نمود: 
درخواست کننده باید ثبت نام جهت استفاده از خدمات صندوق را در سامانه ثبت نام نمایید و نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به سامانه را دریافت کند. در مرحله بعد تکمیل اطلاعات: جهت استفاده از هر کدام از خدمات صندوق، پس از ورود به سامانه، باید اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت دریافت آن خدمت را در سامانه تکمیل نموده و سپس درخواست خود را ثبت نماید. بررسی اولیه درخواست ها توسط  کارشناسان انجام گرفته  و درخواست ها را بررسی می نمایند و نتیجه آن از طریق سامانه و یا پیام کوتاه به درخواست کننده اعلام می شود.
شروع ارزیابی و ارائه خدمت: در صورت تایید اولیه درخواست توسط کارشناسان، مراحل ارزیابی و فرآیند دریافت خدمت آغاز می شود و تا اتمام فرآیند، درخواست کننده می تواند از طریق سامانه وضعیت را پیگیری نماید.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://frtf.ir مراجعه نمایند.

 لازم به ذکر است که چندی پیش مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس پیش از این در مورد دریافت تسهیلات دیگری که این صندوق. به درخواست کنندگان واجد شرایط اعطا می نماید، در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری توضیح داده است.

گفتگو از مهرآفرین وثوقی
انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/85657/تسهیلات جعاله سرمایه در گردش به شرکتهای دانش بنیان

چاپ خبر