تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشد پرشتاب علمی کشور کمک می‌کند/ گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده است

کد مطلب: 86451  |  تاريخ: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۴:۳۵


تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشد پرشتاب علمی کشور کمک می‌کند/ گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده است

آخرین گفتگوی آنا با معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری حسین شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌ و راهبردهایی تدوین و تصویب شده است که آن برنامه‌ها را اجرایی خواهم کرد.

وی افزود: توانمندی جمهوری اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی متبلور است و برای معرفی این دانشگاه و تقویت حوزه علم و فناوری در آن تلاش خواهیم کرد؛ باید با کشورهای مختلف به‌خصوص جهان اسلام تعامل سازنده برقرار کرده و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی در کشورهای اسلامی را تقویت کنیم.

معاون سابق امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه رشد پرشتاب علمی کشور یکی از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند، گفت: برای اجرای فرمایش رهبر انقلاب در این زمینه، در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های خوبی وجود دارد و ادامه پیدا خواهد کرد.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: در معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر ظرفیت دانشجویان ایرانی از پتانسیل دانشجویان کل جهان به‌ویژه کشورهای مسلمان استفاده خواهیم کرد، چراکه تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشدپرشتاب علمی کشور کمک می‌کند. باید ببینیم در حوزه  بین‌الملل کدام قابلیت‌ها را می‌توانیم با همکاری و هم‌افزایی دانشجویان خارجی به‌خصوص دانشجویان کشورهای اسلامی شتاب دهیم.

وی با اشاره به روابط حسنه گروه‌های مقاومت و مردم غرب آسیا با جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده و آن‌ها را بیش از گذشته ظلم‌ستیز و استقلال طلب کرده است. 

معاون سابق امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سعودی‌ها هم‌اکنون در کل منطقه قدرت‌شان کم شده است و امروز مردم در جهان سلام و غرب آسیا بیدارتر از همیشه هستند. شاید در گذشته سعودی‌ها می‌توانستند تمامی طوایف لبنان را جمع کنند و برای حل مشکل آن‌ها با یکدیگر پا در میانی کنند اما اکنون طوری شده  که سران سعودی باید نخست وزیر کشوری را که با پول و حمایت آن‌ها بر سر کار آمده است به زور مجبور به اطلاعت از دستورات خود کنند. 

شیخ‌الاسلام بیان کرد: سعودی‌ها نمی‌توانند در غرب آسیا نقش پررنگی را به عنوان بازیگری منطقه‌ای ایفا کنند. در واقع آل سعود دیگر ارزشی بین مردم منطقه ندارد. در کشوری مثل لبنان اکنون مردم تصمیم می‌گیرند. ملت لبنان به دنبال دموکراسی هستند و می‌خواهند خودشان سرنوشت کشورشان را تعیین کنند. 

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال تسلط بر ملت و خاک لبنان بوده است ولی مردم لبنان با قدرت مقابل این رژیم جعلی ایستاده و از نیروهای مقاومت پشتیبانی می‌کند. ملت لبنان به دنبال سربلندی و استقلال هستند و به همین دلیل به شعار «ملت، ارتش، مقاومت» پایبند است. 

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان عزتمندی است. انسان‌ها آزاد آفریده شده و همه ملت‌ها به دنبال استقلال هستند و نمی‌خواهند بیگانگان برایشان تصمیم بگیرند. قطعا انقلاب اسلامی هم‌چنین اهدافی را دنبال می‌کند و بخش زیادی از آن را محقق ساخته است. امروز می‌بینیم که مسیحیان لبنان از مقاومت اسلامی پشتیبانی می‌کنند و ارتباطات بسیار خوبی با ایران دارند.

شیخ‌الاسلام تاکید کرد: موفیقت‌های ایران برای همه آزاده‌های جهان الهام بخش است. همه کسانی که استقلال و آزادی را دوست دارند ایران را به عنوان الگوی کشوری که در مقابل استکبار آمریکا ایستاده و مردم سالاری دیدنی دارد، می‌شناسد. همانطور که توفیقات ما برای آن‌ها الهام بخش است شکست‌های ماهم می‌تواند به میزان قدرت گروه‌های مقاومت لطمه بزند.


http://stnews.ir/content/news/86451/تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشد پرشتاب علمی کشور کمک می‌کند/ گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده است

چاپ خبر