همت بلندجهادگران بسیجی برای مقابله با کرونا/ از گندزدایی معابر تا توزیع بسته های حمایتی

کد مطلب: 87099  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۶:۰۰


در جبهه مقابله با کرونا صورت می گیرد؛

همت بلندجهادگران بسیجی برای مقابله با کرونا/ از گندزدایی معابر تا توزیع بسته های حمایتی

بسیجیان استان کرمانشاه با روحیه جهادی در جبهه مبارزه با کرونا مشغول فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، بسیجیان همواره در روزهای سخت کنار مردم بودند و با روحیه جهادی و انقلابی همواره خدمت رسانی می کنند.

شاید معنی خدمت رسانی بسجیان را کرمانشاهی هایی که روزهای سختی را پشت سر گذاشتند بهتر با تمام وجود احساس کنند چرا که در روزهای سخت زلزله ویرانگر سرپل ذهاب این بسجی های بودند که در کنار دیگر اقشار مختلف پای کار آمدند و تا ساخته شدن منازل مردم و شهر زلزله زده همچنان گمنام و بی ادعا مشغول خدمت بودند.

گروه های جهادی که از مناطق دور و نزدیک کشور به سرپل ذهاب آمدند را یادمان هست که چگونه برای مرزداران سنگ تمام گذاشتند.

در جریان سیل سال گذشته نیز همین بود؛ در کنار مردم بودند و برایشان جاده، پل و ... ساختند. خانه های آسیب دیده از سیل را بازسازی کردند.

امروز اما همین بسجیان پای کار مقابله با کرونا آمدند؛ ویروسی که شاید کمتر کسی فکر می کرد با آمدنش این گونه بر زندگی مردم تاثیر بگذارد.

از گندزدایی و ضدعفونی معابر تا ضدعفونی ادارات، کمک به تیم های بهداشتی، خدمت داوطلبانه در بیمارستان ها، توزیع بسته های حمایتی و ... همه و همه تنها گوشه ای از این خدمات ارزنده است.

کارشان وقت نمی شناسد؛ برای خدمت به مردم روز و شب ندارند چرا که این خدمت را افتخاری سترگ برای خود می دانند. امروز این بسجیان دست در دست مدافعان سلامت دادند تا این ویروس منحوس را ریشه کن کنند.

بسیجیان در حال تلاش شبانه روزی هستند

سردار بهمن ریحانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری در کرمانشاه بیان داشت: امروز شاهد آن هستیم همه رده های بسیج برای مبارزه با این ویروس منحوس در حال کار و تلاش شبانه روزی هستند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: امروز می بینیم تمام اقشار بسیج به ویژه جوانان ما که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره بسیار خاصی به آنها در پشتیبانی از انقلاب، دستاوردها و ... دارند پای کار هستند و به میدان آمدند.

وی تصریح کرد: این جوانان بسیجی امروز با تفکر و اعتقادات محکم بدون هیچ توقعات مادی در مقابله با ویروس کرونا به مردم خدمت می کنند و این امر بسیار ارزشمند است.

سردار ریحانی ادامه داد: بسیجیان در عرصه های مختلف برای مقابله با این بیماری پای کار هستند و در زمینه های غربالگری به تیم های بهداشتی کمک می کنند، بخش دیگری از این بسجیان در زمینه گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کرونا به بخی از مشاغل آسیب زده است و برخی ها در این شرایط مشکلات اقتصادی پیدا کردند بسجیان ما این افراد را شناسایی می کنند.

 فعالیت ۴۳۰۰ جهادگر بسیجی در مقابله با کرونا

سرهنگ کامران هزارخانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه اظهار داشت: ۱۰۷ گروه جهادی در استان کرمانشاه به منظور مقابله با کرونا در حال فعالیت هستند.

وی افزود: ۴۳۵۰ مفر جهادگر بسیجی در قالب این ۱۰۷ گروه خدمت رسانی می کنند.

سرپرست بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان داشت: از اولدیت های این گروه جهادی می توان به گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد اشاره کرد.

این مسئول عنوان کرد: ضدعفونی کردن مساجد، مدارس، ترمینال‌ها، بیمارستاتها، بانک‌ها و دستگاه‌های عابر بانک های سطح شهر نیز از دیگر اقدامات این گروه های جهادی است.

سرهنگ هزار خانی ادامه داد: بیش از ۱۶ هزار نفر از بسجیان استان کرمانشاه در زمینه غربالگری در کنار دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۱ کارگاه تولید اقلام بهداشتی توسط بسیجیان در حال فعالیت است.

 

 

 


http://stnews.ir/content/news/87099/همت بلندجهادگران بسیجی برای مقابله با کرونا/ از گندزدایی معابر تا توزیع بسته های حمایتی

چاپ خبر