تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا

کد مطلب: 87353  |  تاريخ: دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۸:۲۸


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت عنوان کرد؛

تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت با تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا،گفت:کشاورزانی که امکان نشاء مکانیزه ندارند از کمترین کارگربومی و افراد خانواده خود کمک بگیرند.

مسعود اسدی پرور در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری از گیلان  با توجه به شیوع بحران کرونا از کشاورزان خواست تا نشا شالی در سال جاری را با حضور افراد کمتری انجام دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت مقابله با کرونا را ضرورت امروز استان و کشور برشمرد و افزود:‌ تسهیلاتی پرداخت شده و شرایط به گونه ای مدیریت شده است که انتظار داریم در ۷۰درصد از مزارع کلانشهر رشت نشاء به شیوه مکانیزه صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه نشاء مکانیزه علاوه بر اینکه از شیوع کرونا می کاهد، در کاهش هزینه های تولید برنج نیز مثمر ثمر خواهد بود، اظهار داشت:‌ سال گذشته ۶۲درصد از شالیزارهای رشت به شیوه مکانیزه کشت شدند و پیش‌بینی می‌شود، برداشت مکانیزه برنج  نیزدر این شهرستان در بیش از ۹۰ درصد از شالیزارها انجام شود.

اسدی پرور، میزان تسهیلات پرداختی برای خرید ماشین آلات به کشاورزان در سال ۹۸ را ۲۰میلیارد تومان عنوان نمود و افزود:‌ در حال حاضر ۹۰ درصد از اراضی شالیزاری رشت شخم اول را انجام داده  و در بالغ از ۷۰ درصد از این راضی خزانه‌گیری انجام شده است.

وی به برنجکارانی که امکان کشت مکانیزه برایشان وجود ندارد، تاکید کرد که از حداقل کارگران بومی استفاده کنند و گفت:  کشاورزان حدالمقدور از افراد خانواده خود برای نشاء کمک بگیرند، تا از انتشار کرونا جلوگیری شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت  با اشاره به اینکه در طول سال ۹۸ تسهیلات خرید ماشین آلات تولید محصول برنج با سود ۱۵ درصد و بازپرداخت حداقل پنج ساله به کشاورزان و متقاضیان پرداخت شده است اظهار داشت: حمایت از کشاورزان از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی  است. 

انتهای پیام

 


http://stnews.ir/content/news/87353/تاکید بر نشاء مکانیزه شالی برای پیشگیری از شیوع کرونا

چاپ خبر