هنوز هم نباید لحظه ای از کرونا غافل شد

کد مطلب: 87355  |  تاريخ: دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۹:۰۰


کارشناس بهداشت عمومی در گفتگو با علم و فناوری؛

هنوز هم نباید لحظه ای از کرونا غافل شد

کارشناس بهداشت عمومی گفت: اگرچه این روزها تعداد مراجعان به طرز قابل توجهی کاهش یافته اما خواهش ما این است که مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند و لحظه ای از کرونا غافل نشوند. آنجایی که می گویند یک لحظه غفلت و یک عمر پشیمانی دقیقا همین جاست!

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،  از همان نخستین روزهایی که کرونا پایش را در ایران گذاشت، گیلان در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس قرار گرفت. اگرچه اظهار نظرهای فراوانی درباره اینکه چرا گیلان به سرعت به این ویروس مبتلا شد دهان به دهان گشت، اما هنوز هیچ دلیل موثق و قابل اتکایی برای آن وجود ندارد. از جو شرجی و توریسم پذیر بودن گرفته،‌ تا تراکم جمعیت و ساختار بدنی.  گیلان به سرعت جز سه استانی که در وضعیت قرمز ابتلا به کرونا قرار داشتند، واقع شد و این باعث شد که کادر درمان، پزشکان، پرستان، بهورزان و دانشجویان گیلانی همه و همه پای کار بیایند. در همین رابطه با الهه عباسی،‌کار شناس بهداشت عمومی و مراقب سلامت مرکز شبانه روزی کیاشهر  گفتگو کردیم.

وی با بیان اینک  پرسنل بهداشت و درمان استان گیلان، شجاعانه درحال خدمت‌رسانی، آموزش و مقابله رودررو با بیماری ویروس کرونا هستند،‌ می گوید:‌ من از اول اسفند در کنارهمکارانم مشغول خدمت هستم،‌اگرچه این روزها تعداد مراجعان به طرز قابل توجهی کاهش یافته اما خواهش ما این است که مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند و لحظه ای از کرونا غافل نشوند. آنجایی که می گویند یک لحظه غفلت و یک عمر پشیمانی دقیقا همین جاست!

 عباسی عشق به کار و کمک به سلامت مردم استان را عامل ایستادگی و خستگی ناپذیری کادر درمان می نامد و ادامه می دهد: اینکه با مردم تماس میگیریم و به آنها آموزش میدهیم حس خوبی است. همین که مردم  میبینند که پرسنل علوم پزشکی گیلان حواسشان به سلامتی مردم است خوشحال می شوند و این باعث انگیزه دوچندان برای ما می شود.

این کارشناس بهداشت عمومی با تاکید بر ادامه دادن قرنطینه خانگی برای کسانی که مجبور نیستند بیرون بروند،‌می افزاید:‌ باید زنجیره ابتلا را قطع کرد تا این ویروس کنترل و مهار شود.

وی نقش نیروهای داوطلب در یاری رسانی به مردم و کادر درمان را بسیار موثر ارزیابی می کند و می گوید:‌   همه با جان و دل کار میکنند. از همه خیلی ممنون هستیم مخصوصا از داوطلبان بسیجی که در این ایام بسیار کمک حال ما بودند.

عباسی با بیان اینکه  کادر درمان امسال عید را در کنار هم گذراندند تا مردم در آرامش لحظات بی استرسی را پشت سر بگذارند،‌می افزاید:‌ کرونا به ما یک درس بزرگ داد اینکه قدر لحظه لحظه های زندگی را بدانیم وهمیشه بخاطر داشته هایمان هرچند کوچک  خدارا شاکرباشیم.

انتهای پیام


http://stnews.ir/content/news/87355/هنوز هم نباید لحظه ای از کرونا غافل شد

چاپ خبر