خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه ها

کد مطلب: 87383  |  تاريخ: سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۲:۴۸


استاندار گیلان خبر داد؛

خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه ها

استاندار گیلان از خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه های این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلاندکتر ارسلان زارع  در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی استان، گفت:‌ برابری تعداد مبتلایان بستری و ترخیص شدگان در روزهای اخیر به معنای همکاری مطلوب مردم در اجرای طرح های مختلف از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: طرح های اجرا شده از ابتدای اسفندماه همچون طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و غربالگری مردم، اثرگذاری بالایی در کاهش چرخه انتقال ویروس کرونا داشته و این طرح پس از همکاری بسیجیان و مراقبان سلامت و بهورزان در مرحله اول، هم اکنون از طریق دانشگاه علوم پزشکی به صورت پیوسته اجرا می‌شود تا افرادی که با بیماران کرونایی در تماس بودند رصد و پایش شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از شرکت های خصوصی با نگاه مسئولیت اجتماعی به تغییر خط تولید خود برای تهیه ملزومات بهداشتی و محلول های ضدعفونی کننده پرداختند که انتظار می‌رود داروخانه‌ها اقلام مورد نیازشان را از این شرکت‌ها تهیه کرده و به نوعی پاسخگوی نیاز مردم باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان به ازسرگیری فعالیت واحدهای اقتصادی و اصناف با ریسک متوسط در استان متناظر با سطح کشور اشاره کرد و گفت: باید از طریق سازمان صمت، اتاق اصناف و اتحادیه، نظارت و اطلاع‌رسانی شود تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی؛ از فرصت ثبت نام در سامانه مشاغل و اصناف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به بازگشایی پاساژها تا ساعت 18 افزود: مطابق تصمیم ستاد ملی؛ مشاغل پرریسک موجود در پاساژها کماکان تعطیل هستند و رستوران‌ها صرفاً به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت می باشند.

وی به اقدامات خوب پارک علم و فناوری گیلان با مشارکت جوانان نخبه و فرهیخته در مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری گیلان از ابتدای اسفندماه به عنوان یکی از استان‌های فعال علاوه بر اقدامات خیرانه در کنار گروه‌های جهادی برای شکل‌گیری ایده‌ها تا مرحله تجاری سازی و تولید، تلاشی موثر داشته است.

 زارع در خاتمه سخنانش بر ضرورت حمایت دستگاه‌های ذیربط از اقدامات شرکت های دانش بنیان و نیز پیگیری موثر برای تبدیل ایده‌ها به محصول فناورانه تأکید و اضافه کرد: در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده، باید تلاش شود تا اقدامات استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان، با انگیزه روبه جلو گام بردارند چراکه جهش تولید صرفاً با نگاه سنتی محقق نمی‌شود بلکه باید با نگاه فناورانه عملیاتی شود.

انتهای پیام


http://stnews.ir/content/news/87383/خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه ها

چاپ خبر