پروتکل بهداشتی به شالی کاران عرضه خواهد شد | هنوز در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار و کنترل

کد مطلب: 87385  |  تاريخ: سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۹:۰۱


نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

پروتکل بهداشتی به شالی کاران عرضه خواهد شد | هنوز در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار و کنترل

قربانی با اشاره به آغاز فصل زراعی گفت:‌ پروتکل بهداشتی در حوزه‌های کشاورزی ازجمله برنج و چای که دو محصول اصلی استان گیلان هستند آماده شده که هرچه سریع‌تر ابلاغ می‌شود تا شالی‌کاران بر همین اساس فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

محمدحسین قربانی در گفتگو با    خبرگزاری علم و فناوری از گیلان با اشاره به آغاز فصل زراعی گفت:‌ پروتکل بهداشتی در حوزه‌های کشاورزی ازجمله برنج و چای که دو محصول اصلی استان گیلان هستند آماده شده که هرچه سریع‌تر ابلاغ می‌شود تا شالی‌کاران بر همین اساس فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

وی افزود: تمامی تصمیمات مربوط به فعالیت مشاغل، در ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور اتخاذ می‌شود و قطعا مصالح مردم و کشور در آن لحاظ گردیده است.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ کرونا بسیاری از مشاغل را مختل کرده و بسیاری از کارگران با مشکلات معیشتی مواجه شده اند که دولت باید به طرق مختلف نظیر کاهش مالیات و ارائه تسهیلات از آسیب های اقتصادی به این اقشار بکاهد.

قربانی موج دوم کرونا را بسیار جدی ارزیابی کرد و گفت:‌ کرونا با کسی شوخی ندارد بنابراین باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا به مرحله کنترل کامل این ویروس در کشور برسیم.

وی با تأکید بر ضرورت شیفت بندی کارکنان دولت برای کنترل کرونا افزود: باید از همه ظرفیت‌ها در خصوص کاهش رفت‌وآمد در کشور استفاده کرد و یکی از این راهکارها کاهش حضور و شیفت بندی حضور کارکنان دولت در محل کارشان است زیرا کاهش رفت‌وآمد به کنترل کرونا کمک می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار داشت: بازگشایی مشاغل به معنای عادی شدن شرایط کشور نیست و اگر مردم  رعایت نکنند  کنترل موج دوم کرونا بسیار سخت می‌شود زیرا ما هنوز در مرحله مدیریت بیماری هستیم.

انتهای پیام


http://stnews.ir/content/news/87385/پروتکل بهداشتی به شالی کاران عرضه خواهد شد | هنوز در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار و کنترل

چاپ خبر