مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

کد مطلب: 88337  |  تاريخ: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۳:۳۲


برادر یک بیمار کرونایی:

مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

برادر یک بیمار کرونایی گفت: با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، چند ماهی است که ویروس کرونا در جهان شناسایی شده است و ده ها هزار نفر به این بیماری واگیردار مبتلا شده اند و بر اساس اعلام بهداشت جهانی تعداد زیادی از نقاط مختلف جهان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیماری کروناویروس نخستین بار در جهان در شهر ووهان کشور چین شناسایی شد که افرادی در این شهر را مبتلا کرد و پس از آن در نقاط مختلف جهان افراد زیادی به آن ابتلا پیدا کرده اند.

پرستار شهیده نرجس خانعلی زاده، پرستار شهید رامین عزیزی فر، آتش نشان شهید یونس حمیدی زاده و فوتبالیست جوان زنده یاد محسن باوی از جمله جوانانی هستند که به بیماری کرونا مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند.

به همین منظور آشنایی مردم با بیماری کرونا به سراغ برادر یکی از بیماران جوانان مبتلا شده به بیماری کرونا در استان خوزستان رفتیم تا با وی گفت و گویی انجام دهیم.

بیماری کرونا را چگونه ارزیابی می کردید؟

از تلویزیون و سایت های مختلف خبری و علمی اخبار و مطالب این بیماری را رصد می کردم و یک آشنایی نصبی نسبت به آن پیدا کرده بودیم ولی با این حال نیز سوالات زیادی در ذهنمان وجود داشت که دنبال آن بودیم.

مثلا چه سوالاتی؟

یکی از این سوالات این بود که چه بیمارانی در بیمارستان بستری می شوند و چه بیمارانی در قرنطینه خانگی؟ سوال دیگر این بود که چرا افراد مبتلا به بیماری کرونا ویروس در خانه قرنطینه شوند مگر خانواده آنها چه گناهی کردند که باید با یک بیماری که این چنین توصیفش می کنند هم خانه باشند؟

پاسخ به سوالات خود را پیدا کردید و به جواب آنها رسیدید؟

بله، وقتی برادرم به بیماری کرونا مبتلا شد متوجه شدم که بیمارانی که علائم کمتری دارند و بیماری آنها شدید نیست در خانه قرنطینه می شوند و بیمارانی که بیماری آنها حاد است و یا بیماری زمینه ای دارند باید در بیمارستان بستری شوند.

روزهای اولی که جواب تست برادرم مثبت شد متوجه شدیم بیماران مبتلا به کرونا همان هایی هستند که خانواده ها تا قبل از بیمار شدن با آنها زندگی می کردند و تنها فرق زمان فعلی با قبل این است که این عضو خانواده یک بیماری دارد که دیگر اعضای خانواده باید از او پرستاری شود تا بهبود یابد.

چگونه متوجه شدید که برادرتان به بیماری کرونا مبتلا شده است؟

علایمی داشت و در جریان بودم که تست کرونا داد ولی بعد از تست به وی گفته بودند که تستش منفی است ولی یک روز بعد از این جواب منفی، جواب تستش از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمد که مثبت بود.

بعد از اعلام جواب مثبت تست برادرم از محل کار به خانه آمد تا قرنطینه شود و نخستین فرد خانواده که از بیماری او با خبر شد من بودم.

چه کسی به شما خبر بیماری برادرتان را داد؟

وقتی به خانه آمد طوری که دیگران متوجه نشوند به من گفت که جواب تستش مثبت شده است.

چه واکنشی نسبت به این خبر بد داشتید؟

با اینکه اخبار را مرتب پیگیری می کردم و کرونا برایمان عادی شده بود ولی واقعا انتظار شنیدن چنین خبر ناگواری را نداشتم، وقتی برادرم من را در جریان گذاشت واقعا لحظات خیلی خیلی سختی بود کل بدنم سرد و یخ شد و حس کردم برای چند ثانیه قلبم از کار افتاد.

به خودم که آمدم کمی او را دلداری دادم و بعد برای گرفتن داروها و اقلام مورد نیاز دیگر از جمله دستکش و الکل به داروخانه رفتم چون می دانستم که ما همه اعضای خانواده نیز باید در خانه قرنطینه شویم.

آیا پیش بینی شنیدن چنین خبری را کرده بودید؟

چون شغل برادرم طوری است که با همه افراد جامعه از جمله افراد بیمار در ارتباط است پیش بینی می کردیم که ممکن است با بیمارانی که خودشان از بیماری خود خبر ندارند مواجه شود به همین خاطر هم به او همیشه توصیه می کردیم که نکات بهداشتی و فاصله را با دیگران رعایت کند که وی هم به صورت مرتب این کار را انجام می داد ولی متاسفانه به کرونا مبتلا شد.

با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

بیمار شما به طور کامل در قرنطینه بود یا اینکه در بیمارستان هم بستری شد؟

کل مراحل درمان در خانه قرنطینه بود و خوشبختانه نیاز به بستری شدن نداشت فقط چند بار برای معاینه و گرفتن سی تی اسکن به درمانگاه و بیمارستان مراجعه کرد.

در ایام قرنطینه مادرم به صورت شبانه روزی مانند یک پرستار مهربان با سابقه بالا از برادر بیمارم پرستاری کرد که ما هم در کنار ایشان بودیم تا بهبودی کامل را به دست آورد.

چه علایمی در بدن بیمار شما بروز پیدا کرد که به پزشک مراجعه کرد؟

سرفه های خیلی خشک و پشت سر هم، گلو درد، بدن درد و قرمز شدن گلو علایم اولیه ای بود که در وی ایجاد شد.

الان در چه وضعیتی هستند؟

خدا را شکر دوران بیماری و دوران نقاهت را پشت سر گذاشتند و از بیماری هایی یافتند و به تعبیر دیگر کرونا را شکست دادند.

به عنوان فردی که در خانواده بیمار مبتلا به کرونا داشتند چه توصیه ای به مردم دارید؟

همه مردم به ویزه خانواده باید در مراودات خود بیش از همه چیز نکات بهداشتی را رعایت کنند که صدر این نکات در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی است.

متاسفانه این روزها شاهد هستیم مردم در نقاط مختلف به ویزه د استان خوزستان بدون در نظر داشتن اصول بهداشتی در بازار، مراسمات ترحیم و خاکسپاری اموات و همچنین برنامه های شادی و عروسی حضور می یابند که این کاری بسیار اشتاه است زیرا حضور مردم در اجتماعات خطر ابتلا به کرونا را چندین برابر افزایش می دهد.

از همه هموطنان عزیز به ویزه مردم استان خوزستان به عنوان یک برادر عاجزانه درخواست می کنم که در خانه بمانند و در اجتماعات شرکت نکنند زیرا با این کار نه تنها سلامت خود و خانواده بلکه سلامت افراد زیادی از جامعه را به خطر می اندازند.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

نکته خیلی مهمی که به ذهنم رسید این است که مسئولان محترم به ویزه مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همگان را به در خانه ماندن، عدم حضور در اجتماعات و به سفر نرفتن تشویق می کنند ولی خودشان به این توصیه اهمیتی نمی دهند و آن را رعایت نمی کنند.

برای روشن شدن این موضوع به سفر اخیر دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهر مشهد مقدس و استان خراسان رضوی اشاره می کنم که به گفته خودشان، ایشان به زیارت امام رضا (ع) هم رفتند و خاطرات این زیارت را رسانه ای هم کردند و این در حالی که میلیون ها عاشق با چشمانی اشکبار برای زیارت امام رئوف له له می زنند ولی به خاطر قطع زنجیره کرونا از سفر صرف نظر می کنند.

از مسئولان به ویزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم وقتی به مردم توصیه ای می کنند اول خود اطرافیانشان به آن توصیه پایبند باشند و سفرهای خود را کاهش دهند بعد از مردم شریف بخواهند که آن را عملی سازند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/88337/مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

چاپ خبر