نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

کد مطلب: 89259  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۲:۲۶


گزارش//

نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

پیمان دانشی از مخترعین جوان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختراع موتور احتراق داخلی گفت: تلاش کردم با تجاری سازی این طرح برای بچه های استان اشتغال ایجاد کنم اما اجازه ندادند واذیتم کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، نخبگان می‌ توانند کشور را در پیشبرد اهداف و همچنین گذر از مشکلات و موانع آن هم در شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمنان کمک و یاری کنند اما متاسفانه از این ظرفیت مهم آنطور که باید و شاید استفاده نشده و نخبگان دل پری از مسوولان دارند. با یکی از این نخبگان همکلام شدیم و پیمان دانشی مخترع علی‌رغم اینکه در آستانه امتحانات ارشد زمان کافی را برای این گفت‌وگو نداشت اما به سوالات خبرنگار علم و فناوری پاسخ داد.

وی که لیسانس مکانیک و حسابداری دارد در مورد اختراعی که انجام داده می‌گوید اختراعم در حیطه موتور احتراق داخلی است و تلاش کردم با تجاری سازی این وسیله برای بچه های کهگیلویه و بویراحمد اشتغال‌زائی کنم اما متاسفانه اجازه چنین کاری ندادند و برای تجاری سازی اختراع بسیار اذیت شدم.

دانشی با بیان اینکه هیچ اختراعی ۱۰۰ درصد کامل نیست اما با کمک و پشتیبانی افراد مربوطه می‌توان نواقص را برطرف کرد افزود: وقتی یک طرح ثبت ملی می شود نیاز به حمایت دارد هرچند آن طرح شاید با شکست هم مواجه شود ولی حداقل یک اعتبار، تشویق برا مخترع و یک امتیاز و دلگرمی ایجاد می‌کند که به مسوولان توصیه می‌کنم بار علمی خود را افزایش دهند و یک طرح را به دید سطحی نگاه نکنند.

این مخترع جوان ادامه داد: شرکت  bmw طی ایمیلی از اختراع من تشکر و قدردانی کرد و مدیر این شرکت آقای فابین کمپف نیز برایم ایمیل تشکر فرستاد اما متاسفانه در داخل حتی یک مسوول مرا یک تشویق ساده هم نکرد. برای این طرح زمان و هزینه زیادی صرف کردم اما تاسف میخورم ک جواب زحماتم بی ثمر و بی تفاوتی مسوولان شد و چیزی جز افسردگی و سرشکستی به من القا نشد.
 

دانشی با بیان اینکه هم اکنون طرح و اختراعی که داشته در دانشگاه تهران به ثبت رسیده، گفت: طرحم در تهران زیر نظر اقای ابرینیا به ثبت رسیده اما با وجود اینکه طرح ثبت شده اما باز حمایت نشدم و با وجود همه این بی مهری‌ها و عدم حمایت‌ها علاقه و انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارم، بی مهری های مسوولان ما را از فعالیت دلسرد کرده است.

این نخبه و مخترع گفت: پتانسیل بچه های استان بسیار بالا است اما کسی از آنها حمایت نمی کند، به مسوولان توصیه می‌کنم هیچ گاه با یک ایده هر چند از دید آنها بی ثمر، مخالفت نکنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم حرف هایم به گوش مسوولان رسانده شود و این صحبت ها منجر به نتیجه شود.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/89259/نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

چاپ خبر