نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

کد مطلب: 89660  |  تاريخ: چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۹:۲۴


مديركل دامپزشكي استان یزد خبر داد

نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

مديركل دامپزشكي استان یزد از نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان در این استان خبر داد.

علی فاتحی نیا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد  گفت: مجموعه دامپزشکی استان یزد تمهیدات ویژه ای برای برگزاری مراسم عید قربان در نظر گرفته است. در همین راستا تعداد ۱۲ اکیپ ثابت و ۱۵ اکیپ سیار مشتمل بر ۱۹ نفر دکتر دامپزشک، ۲۶ بازرس بهداشت گوشت و ۱۵ نفر ناظر شرعی در کشتارگاه های سنتی و صنعتی استان مستقر  شده و خدمات خود را ارائه می دهند.

مديركل دامپزشكي استان یزد ادامه داد: کلیه همکاران ما از ساعت ۷ تا ۱۳ ظهر روز جمعه عید سعید قربان فعال خواهند بود  و همشهریان عزیز که قصد قربانی دارند می بایست به کشتارگاه ها مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: امسال با توجه به ابلاغ جدید ستاد ملی مقابله با کرونا در هیچ یک  از شهرستان های استان قربانگاهی نخواهیم داشت.

این مقام مسئول ابراز داشت:  از  همشهریان عزیز درخواست میکنم در مراجعه به  کشتارگاه های استان پروتکل های بهداشتی، نکات ایمنی پیشگیری از کرونا، فاصله گذاری و عدم تجمع و ازدحام در کشتارگاه را رعایت کنند.

فاتحی نیا گفت: نکته مهم و حائز اهمیت این است که کشتار و تمام خدمات دیگر به صورت رایگان ارائه می شود.

وی در ادامه توصیه کرد: از مردم درخواست می کنیم به پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو توجه ویژه داشته باشند. یکی از بهترین و موثرترین شیوه های کنترل و پیشگیری از این بیماری پیش  سرد گذاری گوشت است.  در  این  شیوه  گوشت به مدت ۲۴ ساعت پس از کشتار در دمای ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد یخچال نگهداری می شود. این  مساله   باعث به  وجود آمدن حالت اسیدی در گوشت شده که در نتیجه ویروسهایی مثل ویروس CCHF از بین می روند  و مردم بعد از  این  مدت می  توانند نسبت به خرد کردن، بسته بندی و مصرف گوشت اقدام کنند.

مديركل دامپزشكي استان یزد گفت: شهروندان عزیز می توانند هر گونه سوال و انتقادی را با سامانه ۱۵۱۲ که  پل ارتباطی میان اداره کل دامپزشکی یزد و مردم است، مطرح کنند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/89660/نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

چاپ خبر