حال و روز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد | از ۵۲ مورد مرگ کرونایی تا افزایش مبتلایان به کووید ۱۹

کد مطلب: 89756  |  تاريخ: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۵:۴۵


گزارش//

حال و روز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد | از ۵۲ مورد مرگ کرونایی تا افزایش مبتلایان به کووید ۱۹

کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شکل تهاجمی به خود گرفته و افراد بیشتری را در این استان مبتلا کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کهگیلویه و بویراحمد، در حالی در بعداز ظهر یازدهمین روز از مرداد ماه هستیم که کرونا در کهگیلویه و بویراحمد همچنان در حال افزایش است و هر روز تعداد زیادی به شمار مبتلایان به این ویروس افزوده می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد آماری از تعداد مبتلایان ارائه نکرده است اما پیش بینی می شود بیش از سه هزار نفر در استان به این ویروس مبتلا شده باشند. کرونا شهرستان گچساران را قرمز کرده و شهرستان بویراحمد نیز در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

طبق گفته شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد تفرجگاه‌ها و تالارهای پذیرایی تعطیل شده و ایستگاه‌های غربالگری در ورودی شهرستان مستقر شده اند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته جواب آزمایش ۴۴ بیمار کرونایی شهرستان مثبت بوده، گفت: در حال حاضر ۱۱۰ نفر در  بیمارستان‌ معین بیماران کرونایی، بیمارستان شهید جلیل بستری هستند که ۱۶ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و حال ۶ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

همچنین کرونا تاکنون جان ۵۲ کهگیلویه و بویراحمدی را گرفته که بیشتر قربانیان این ویروس دارای بیماری زمینه ای بودند.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی همچنان استفاده از ماسک، شست و شوی دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات را بهترین توصیه مقابله با این ویروس منحوس می‌دادند.

علی‌رغم تذکرات متعدد اما متاسفانه همچنان بازار عروسی ها و تجمعات داغ است و ادامه این روند، استان کهگیلویه و بویراحمد را با چالش جدی در مقابله با این ویروس مواجه می کند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/89756/حال و روز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد | از ۵۲ مورد مرگ کرونایی تا افزایش مبتلایان به کووید ۱۹

چاپ خبر