اراک، میزبان نخستین همایش کووید ۱۹ در ایران

کد مطلب: 89843  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۵:۴۹


برای نخستین بار در کشور؛

اراک، میزبان نخستین همایش کووید ۱۹ در ایران

شهریورماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی اراک اولین همایش کشوری با عنوان کووید ۱۹، دستاوردها، تهدید‌ها و فرصت‌های پیش رو برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک با بیان اینکه نخستین همایش کشوری «کووید-۱۹؛ دستاوردها، تهدیدها و فرصت‌های پیش‌رو» ۲۰ و ۲۱ شهریور برگزار می‌شود گفت: محورهای این همایش بررسی اپیدمیولوژی کووید-۱۹ در ایران و جهان، بررسی روش‌های تشخیص کرونا ویروس‌ها در ایران و جهان، مبانی اپیدمیولوژیک، ویروس‌شناسی، بیولوژی و ایمونولوژی کووید-۱۹، روش‌های درمان موفق عفونت کووید-۱۹، استراتژی‌های کنترل و پیشگیری از کووید-۱۹ در ایران و جهان است.

کلانتری دیگر محورهای این همایش را الگوهای عملی مدیریت موفق در مواجهه با اپیدمی کووید-۱۹ در ایران، روانپزشکی، روان‌درمانی و معنادرمانی بیماری کووید-۱۹، مدیریت بیمارستانی، پذیرش و ترخیص بیماری کووید-۱۹، ایمنی اجتماعی و راهکارهای مؤثر در کاهش بیماری کووید-۱۹، حمایت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در کنترل بیماری کووید-۱۹، فن‌آوری‌های پزشکی و بیماری کووید-۱۹ و پدافند غیرعامل و بیماری کووید ـ ۱۹ عنوان کرد.

وی افزود: همه‌گیرشناسی (اپیدمیولوژی)، پیشگیری و سلامت اجتماعی در کووید ۱۹ یکی از محور‌های این همایش است که در آن به شناسایی سریع، ایزولاسیون و روش‌های کنترل عفونت، چالش‌های آموزش علوم پزشکی در کووید ۱۹ و سلامت کارکنان بهداشتی و درمانی پرداخته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک ادامه داد: درمان در کووید ۱۹، روش‌های درمانی و تشخیص زودهنگام بیماری، کشف بالینی زودرس و غربالگری مبتنی برجامعه، مراقبت‌های پرستاری و مامایی در بیماران کووید ۱۹ بررسی می‌شود و در محور مدیریت و سیاستگذاری در کووید ۱۹، پدافند غیرعامل، مدیریت بیمارستانی و پذیرش و ترخیص بیماران از جمله محور‌های برگزاری این همایش است.

کلانتری گفت: اپیدمیولوژی مولکولی و ژنتیک ویروس نیز از دیگر محور‌های این همایش است که در راستای آن به عوامل موثر بر تجدید نسل پایه در کووید ۱۹، ساختار، ژنتیک و عملکرد ویروس در انسان پرداخته می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی شده این همایش ۳۰ شهریورماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شود و مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۳ مردادماه جاری بوده و مهلت ارسال مقاله سوم شهریورماه امسال است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک با بیان اینکه دبیرخانه همایش کشوری کووید ۱۹، دستاوردها، تهدید‌ها و فرصت‌های پیش رو برعهده معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اراک است افزود: مقالات ارسال شده به این همایش در نشریه علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اراک و مقالات برتر در مجله طب مکمل دانشگاه علوم پزشکی اراک و مجله علمی پژوهشی یافته‌های زیست شناسی این دانشگاه چاپ می‌شود و اعضای هیئت علمی از امتیاز بازآموزی و فرهنگی برخوردار خواهند بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۴۱۲۵۰۹ -086 تماس بگیرند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در سال ۱۳۶۳ راه‌اندازی شد و فعالیت رسمی علمی خود را از مهر سال۱۳۶۴ با پذیرش ۶۰۰ دانشجو از طریق آزمون سراسری در ۱۰ رشته آغاز کرد و هم‌اکنون این دانشگاه به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه غرب کشور در هفت معاونت و با چهار مرکز آموزشی وابسته در مهاجران، شازند، آستانه و خنداب فعالیت دارد.

بیش از ۲۶ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در مقاطع مختلف مشغول به تحصیلند.

انتهای پیام / م


http://stnews.ir/content/news/89843/اراک، میزبان نخستین همایش کووید ۱۹ در ایران

چاپ خبر