عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کشور در مازندران آغاز شد

کد مطلب: 90268  |  تاريخ: دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۲:۳۰


با حضور استاندار مازندران

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کشور در مازندران آغاز شد

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران از صبح امروز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بحث فعالیت پارک علم و فناوری را در دستور کار خویش قرار دادند.

متولیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران موفق شدند با پیگیری‌های انجام شده عملیات ساختمانی پارک علم و فناوری این دانشگاه را در دستور کار خویش قرار دهند.

مدیران دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز با حضور احمدحسین زادگان چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در محل پردیس پیامبر اعظم کلنگ زنی کردند.

بر اساس اطلاعاتی که معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در اختیار خبرنگاران حاضر در این مراسم قرار داده برای این مجموعه بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار درخواست داده شده است.

مجید سعدی، اظهار کرد: در سال جاری و برای شروع عملیات ساختمانی 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است.

وی با اعلام اینکه برای این مجموعه ردیف ملی در نظر گرفته شده است، گفت: این مجموعه قرار است در زمینی به مساحت هفت هکتار احداث شود.

در ادامه سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار کرد: این مجموعه دانشگاهی با ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی در جمع دانشگاه‌های تیپ یک قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه توسعه فعالیت علمی یکی از دغدغه‌های جدی متولیان امر دانشگاهی است، گفت: توسعه فعالیت فناورانه یکی از موضوعات جدی است که در کشور آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: امروزه دانشگاه ها در مسیر فناوری و نسل جدید حرکت می کنند و در این دانشگاه‌ها حوزه پژوهشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که ما نیز باید به درستی این ساختار را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری نیز ثبت اختراعات افزایش یافته است، گفت: با ارتباط بیشتر بین صنعت، تجارت و تولید محصولات دانش محورمی توان گام موثری در این زمینه برداشت و رسیدن به کاربرد عمومی نیازمند ارتقا زیرساخت ها می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه پارک علم و فناوری سلامت باید دارای یک سری مشخصات مانند اختصاص حداقل ۵ هکتار زمین باشد،گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران سومین دانشگاهی است که در آن پارک علم و فناوری کلنگ زنی شده است و ۷ هکتار به این امر اختصاص یافته است.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/90268/عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کشور در مازندران آغاز شد

چاپ خبر