دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

کد مطلب: 90270  |  تاريخ: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۶:۳۰


دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ شیوع کرونا در سراسر جهان تاثیرات بسیاری بر زندگی مردم گذاشت. اما در کشور ما این حادثه ناگوار نیز زمینه ساز همدلی و کمک بیشتر به همنوعان شد. به گونه ای که جلوه های زیبایی از کمک به سایرین را به خصوص در رزمایش های "کمک مومنانه" شاهد بودیم.

علاوه بر آن مخترعین، محققین و نخبگان جامعه نیز دست به کار شدند تا جان انسان های بیشتری را از خطر ابتلا به کرونا نجات دهند. نمونه آن نیز یکی از فرهنگیان اهل شهرستان تفت است که تنها ظرف مدت 15 روز دستگاهی برای ضدعفونی دست ها در ادارات و اماکن پر تردد طراحی کرده است.

مجید رنجبر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد در مورد ساخت این وسیله گفت: دستگاهی که طراحی و به نام "شهر ستاره" نامگذاری شده از پدال، محفظه نگهداری مواد ضدعفونی کننده و مه پاش تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این دستگاه در ورودی ادارات، مساجد و اماکن پرتردد نصب شده و با فشردن پدال مواد ضدعفونی کننده از طریق مه پاش روی دست ها اسپری شده و از این طریق به راحتی دست ها را ضدعفونی می کند.

رنجبر با بیان اینکه تا کنون یکی از اصلی ترین مشتریان دستگاه ضدعفونی کننده دست ها بیمارستان ها و مراکز درمانی استان یزد بوده اند اظهار داشت: تاکنون ۲۵ عدد از این دستگاه ساخته و فروخته شده است.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/90270/ دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

چاپ خبر