رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

کد مطلب: 90486  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۸:۱۹


بنابر ادعای شرکت خودروسازی LUCID MOTORS

رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

لوسید موتورز که یک شرکت بزرگ خودروسازی در دنیا است بتازگی مدعی شده سریع‌ترین خودروی برقی جهان را تولید کرده که دارای دو موتور با قدرت مجموعاً ۱۰۸۰ اسب بخار خواهد بود.

به گـزارش خبــــرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛Lucid یکی از شرکت‌های جدید خودروسازی است که با سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی و در کالیفرنیا تاسیس شده است و به ساخت خودروهای الکتریکی خودروان و لوکس مشغول است.

ابن شرکت به دنبال عرضه لوکس‌ترین خودروهای برقی جهان است و در ویدئویی که به تازگی منتشر ساخته است مدلی از خودروی برقی لوسید ایر را به نمایش گذاشته که می‌تواند تنها در عرض ۹.۹ ثانیه ۵۰۰ متر را طی کند.

لوسید موتورز خودروی تولیدی خود را سریع‌ترین خودروی سدان برقی دنیا توصیف کرده است. شتاب صفر تا صد این خودرو تنها ۲.۵ ثانیه است.

خودروی لوسید ایر دارای باتری‌های قدرتمندی نیز می باشد که با یک بار شارژ امکان طی مسافتی ۸۳۰ کیلومتری را به آن می‌دهد. سیستم رادار و کنترل لیدار نیز دقت این خودرو برای شناسایی انواع موانع را تسهیل می‌کند.

همچنین به گفته ی لوسید موتورز به لطف پلتفرم جدید، حجم کلی محفظه بار ایر به ۷۳۹ لیتر افزایش می‌یابد. این خودرو همچنین بزرگ‌ترین فضای صندوق جلو را با ۲۷۰ لیتر دراختیار قرار می‌دهد، که بیش از دو برابر حجم ۱۳۵ لیتری فورد موستانگ مک-ای است. با تفریق ارقام، درمی‌یابیم که حجم صندوق عقب به ظرفیت قابل‌ملاحظه‌ی ۴۵۸ لیتر و معادل صندوق دوج چلنجر می‌رسد. از همان آغاز نیز لوسید ایر نوید فضای بار بزرگی را داده بود.

لوسید موتورز همچنین با شرکت Electrify America برای ارائه سه سال شارژ رایگان ازطریق شبکه‌ی گسترده ایستگاه‌های شارژ شامل شارژرهایی با حداکثر ۳۵۰ کیلووات، به مشتریان آمریکایی خود همکاری می‌کند. مالکان لوسید ایر قادر خواهند بود به‌راحتی به ایستگاه‌های شارژ Electrify America در سراسر آمریکا دسترسی پیدا کرده و خودروی برقی خود را شارژ کنند.

برای شارژ در خانه، این خودروساز ایستگاه شارژ خانگی Lucid Connected Home را توسعه داده است. این شرکت ایستگاه شارژ دومنظوره‌ای را برای مشتریان ارائه می‌دهد؛ به این معنی که مالکان می‌توانند از لوسید ایر خود به‌عنوان ذخیره انرژی موقت برای تأمین برق خانه‌های خود در شرایط اضطراری استفاده کنند. لوسید موتورز برای نصب ایستگاه شارژ در خانه مالکان با شرکت Qmerit همکاری خواهد کرد. لوسید موتورز همچنین اعلام کرد که سدان برقی ایر از کانکتور یونیورسال CCS بهره می‌برد و همچنین دارای شارژر داخلی جریان متناوب ۱۹/۲ کیلووات است.

قرار است پیش فروش این خودرو در اروپا از اوایل سال آینده میلادی آغاز شود. در عین حال هنوز خبری در مورد قیمت این خودرو منتشر نشده است.

انتــــهای متن/ص


http://stnews.ir/content/news/90486/رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

چاپ خبر