مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش دهید

کد مطلب: 90551  |  تاريخ: دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۶:۴۵


محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان:

مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش دهید

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان اعلام کردند، مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش داده و زمینه تقویت چربی‌های قهوه‌ای می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، مصرف ژل رویال به دلیل خواص درمانی که برای آن در طب سنتی بیشتر تاکید شده رو به گسترش است.

مطالب تایید نشده زیادی درباره مصرف ژل رویال در حوزه درمانی متعددی وجود دارد و بیشتر مسائل مطرح شده درباره مصرف این ماده ارزشمند غذائی حاصل از تجربیات شخصی است.

به صورت کلی از ژل رویا شاه انگبین، شیره زنبور عسل و شهد شاهانه که غذای ملکه است نام می‌برند.

طرفداران این ماده غذایی افراد خاص هستند،

میکروب کشی،جلوگیری از آلزایمر،جلوگیری از تصلب شرائین، جلوگیری از فشار خون، جوانی و شادابی پوست و ضد پیری و ضد سرطانی از خواص ژل رویال است که به صورت برجسته‌تر در سایت‌های مختلف به آن اشاره شده است.

اخیر محققان دانشگاه علوم پزشکی ایران از اثربخشی دریافت ژل رویا برای افزایش تروموژنز و قهوه‌ای شدن بافت چربی سفید در مدل آزمایشگاهی خبر دادند.

تروموژنز به فرایندی اطلاق می‌شود که متابولیسم بدن را به شدت افزایش داده و و فرایند کالری سوزی را بیشتر می‌کند.

همچنین در برخی از مقالات اعلام شده است که  مصرف غذاهای ادویه‌ای یا نوشیدنی‌های گیاهی منجر به (گرمازایی) بیشتر و در برخی موارد سیری بیشتر می شود.

مصرف مداوم چای سبز و چای سیاه هم باعث ترموژنز شده است که زمینه قهوه‎ای شدن بافت چربی سفید را فراهم می‌کند.

در بدن دو نوع چربی وجود دارد، چربی سفید و چربی قهوه‌ای،چربی سفید شایع‌ترین نوع چربی و همچنین شایع‌ترین چربی در بدن انسان است.

چربی قهوه‌ای به عنوان چربی خوب در نظر گرفته می‌شود و توانایی سوخت ساز بیشتری را دارد و تنها پنج درصد از توده بدن انسان را تشکیل می‌دهد.

با این توضیحات اولی به سراغ ژل رویالی می‌رویم که دریافت آن باعث افزایش ترموژنز و قهوه‌ای شدن بافت سفید در مدل آزمایشگاهی شده است.

 فرزاد شیدفر که نتایج تقحقیاتی خویش را در سایت پایگاه نتایج پایگاه‌های نتایج پژوهش‌های سلامت کشور منتشر کرده است در این ارتباط اعلام کرد:محدودیت کالری دریافتی منجر به کاهش ترموژنز می شود.

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان درباه توضیحات تکمیلی برای این پروژه تحقیقاتی اعلام کردند:این مطالعه با هدف ارزیابی اثرات ژل رویال و گاما توکوتری انول بر ترموژنز در بافت چربی سفید و قهوه‌ای به عنوان یک رویکرد درمانی جدید در چاقی انجام گرفت.

در توضیحات تکملیی تر درباره این پروژه آمده است: نتایج نشان داد ژل رویال در افزایش ترموژنز و همچنین قهوه‌‌‌‌‌ای شدن بافت چربی سفید از طریق افزایش بیان ژن فاکتورهای تنظیمی موثر در ترموژنز نقش دارد و‌‌‌ می‌تواند نقش مهمی در فعال کردن بافت چربی قهوه‌‌‌‌‌ای و همچنین تولید چربی بژ داشته باشد.

همچنین اعلام شده که ژل رویال و گاما توکوتری انول در بهبود شاخص‌های گلیسمی و مقاومت به انسولین که در نتیجه چاقی به وجود‌‌‌ می‌آیند موثر هستند.

 ژل رویال به عنوان یک ترکیب غذائی فراویژه مطرح است و می‌تواند به عنوان یک استراتژی درمانی در کنار رژیم‌های غذایی کاهش وزن در کنترل چاقی از طریق افزایش مصرف انرژی در بدن و تولید بافت چربی فعال نقش ایفا کند.

 همچنین استفاده از ژل رویال و گاما توکوتری انول به عنوان گزینه‌های جدید در درمان اختلالات متابولیک ناشی از چاقی از طریق اثر در مسیر‌های مکانیسمی متفاوت پیشنهاد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، نعیمه مصری علمداری، پردیس ایران دوست، ندا روشن روان، محمدرضا وفا، شهریار علیپور، محمد اصغری جعفرآبادی و  محمدرضا علیوند در این پروژه تحقیقاتی با فرزاد شید فر همکاری داشتند.

نحوه تشخیص ژل رویال اصلی از تقلبی

در ارتباط با نحوه مصرف و قیمت این محصول گفت و گوی کردیم با مهدیه السادات مهدی زاده درباره قیمت این محصول، اظهار کرد: در حال حاضر این محصول گرمی 15 هزار تومان به فروش می‌رسد.

این تولید کننده درباره نحوه تشخیص ژل رویال اصلی از تقلبی،گفت: امکان تشخیص برای افراد خبره وجود دارد و معمولا از روی طعم آن قابل تشخیص است.

وی اضافه کرد: مزه ژل رویا ترش و گس است و وقتی که روی پوست گذاشته می‌شود حالت چسبندگی داشته و در مدت کوتاه خشک می‌شود.

مهدی زاده درباره مصرف این محصول، گفت: از ما برای درمان زخم معده، ناباروری، دیابت، سرطان خریداری می‌شود و بنده به صورت تجربه‌ی با تعدادی افراد مواجه شدم که پس از مصرف ژل نتایج مناسبی دریافت کردند.

وی میزان مصرف ژل رویال را بستگی به نوع بیماری اعلام کرد که بیشتر فعالان طب سنتی درباره آن اعلام نظر می‌کنند.

مهدی زاده خاطر نشان کرد: میزان مصرف هر بار ژل رویال به اندازه یک نخود است و بچه‌های زیر چهار سال نباید مورد استفاده قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری یکی از فوائد منتشر شده درباره ژل رویال که فعالان طب سنتی روی آن تاکید دارند، استفاده از آن برای درمان لاغری است که در این تحقیقات بر روی این موضوع به صورت علمی صحه گذاشته شده است.

انتهای پیام/

 

 


http://stnews.ir/content/news/90551/ مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش دهید

چاپ خبر