رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

کد مطلب: 90596  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۷:۰۰


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد:

رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

جواد شاکر اردکانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت نیروی ماهر و آماده به کار را در دستور کار خود دارد و سعی کرده این نقش را به خوبی ایفا کند لذا در حال حاضر بیش از 70 درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند. عملاً بحث عدم ارتباط صنعت و دانشگاه به خاطر عدم مهارت دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای موضوعیت ندارد و این دانشگاه موفق شده ارتباط خوبی با صنعت و خدمات برقرار کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد افزود: کانون های کارآفرینی و کاریابی در دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شده و با ارائه وام های کم بهره به دانشجویان به آنها کمک می کنند کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنند.

وی اظهار کرد: عمده دانشجویان ما کارآفرین هستند و در حین تحصیل مشغول به کار می باشند. درنتیجه وابستگی به دولت ندارند.

این مقام مسئول ابراز داشت: تا زمانی که اعتمادی بین دانشگاه و صنایع ایجاد نشود اتفاق خوبی نخواهد افتاد. اما تحریم هایی که اتفاق افتاده باعث شده مسیر این کار تسریع شود و کم کم صنعتگران قانع شوند که می توانند از پتانسیل دانشگاه های کشور استفاده کنند.

وی تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

شاکر اردکانی اضافه کرد: از سوی دیگر ضرورت همگام سازی آموزش های دانشگاهی با نیازهای صنایع و توجه به عرصه های تولید و اشتغال نیز از سوی مراکز آموزشی باید انجام شود.

وی در پایان با اشاره به نام گذاری امسال به نام سال "جهش تولید" تصریح کرد: جهش تولید  با اقدامات شتاب‌زده و شعار محور محقق نخواهد شد در این زمینه دستگاه متولی و دانشگاه ها باید از هر گونه سطحی‌نگری بپرهیزند. تربیت نیروی انسانی و مطالعه و پژوهش در راستای تحقق اهداف جهش تولید باید هم مد نظر دانشگاه هم ارگان‌های متولی این کار باشد.

انتهای پیام/

 

 

 


http://stnews.ir/content/news/90596/رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

چاپ خبر