دسترسی به تلفن هوشمند برای ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد یزد غیرممکن است

کد مطلب: 90753  |  تاريخ: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۸:۳۷


ناشادی هایی که طرحِ «شاد» با خود به همراه دارد

دسترسی به تلفن هوشمند برای ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد یزد غیرممکن است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان از تامین گوشی هوشمند محروم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمد شجاعان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ هزار خانواده با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که البته  10 هزارنفر در جریان شیوع کرونا به این  تعداد افزوده شده اند.

وی تاکید کرد: همچنین تعداد ۴۰۰۰ دانش آموز یزدی تحت حمایت کمیته امداد استان بوده و همه این ها به حداقل‌های تحصیلی نیازمند هستند. امسال  هزینه تهیه گوشی های هوشمند نیز به نیازهای قبلی اضافه شده که با توجه به نوسانات بازار عملا  برای خانواده ها دست نیافتنی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ تا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان از تامین گوشی هوشمند محروم هستند که امیداوریم با کمک های مردمی و توجهی که مردم  استان یزد به امر آموزش دارند بتوانیم حداقل های ضروری دانش آموزان را  تامین بکنیم.

شجاعان ابراز داشت: کمیته امداد استان ۱۵۰۰ یتیم و ۲۵۰۰ فرزند محسنین را تحت حمایت دارد که از حمایت ۱۰ هزار نیکوکار استان برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۷۰۰ بیمار صعب العلاج برای تامین دارو و لوزام پزشکی از کمک های مردمی در قالب طرح شفا بهره مند می شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان استان ایجاد شده گفت: در سال 99 پیش بینی شده ۶۰۰۰ فرصت شغلی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شود.

انتهای پیام/

 


http://stnews.ir/content/news/90753/دسترسی به تلفن هوشمند برای ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد یزد غیرممکن است

چاپ خبر