دستگاه جلبک اکسیژن ساز را به زودی می‌سازم

کد مطلب: 90763  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۸:۴۰


نخبه مازندرانی:

دستگاه جلبک اکسیژن ساز را به زودی می‌سازم

نخبه مازندرانی از برنامه‌ریزی برای تولید دستگاه جلبک اکسیژن ساز خبر داد.

 احمد نصرتی موفق نخبه مازندرانی مورد حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران درباره طرح نیمه تمام دستگاه جلبک اکسیژن ساز، گفت: اقدامات اولیه برای ساخت این دستگاه را به اتمام رساندم.

وی با اعلام اینکه این پروژه نیاز به حمایت‌های مالی نیز دارد، گفت: دانش علمی این پروژه وجود داشته و نیاز به بررسی‌های عملی دارد.

این نخبه مازندرانی درباره تعلل به وجود آمده برای ساخت دستگاه اکسیژن ساز، پاسخ داد: به دلیل مشغله تحصیلی تا حدودی این پروژه به تاخیر افتاده است.

نصرتی خاطر نشان کرد: مهم دانش ساخت این دستگاه است که در اختیار داریم و مابقی موضوع حمایت‌های مالی است.

وی یادآور شد: یکی از شهرداری‌های استان مازندران برای ساخت این دستگاه اعلام آمادگی کرده است که پس از فراغت از تحصیل حتما این موضوع به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری بر اساس اطلاعاتی که این نخبه مازندرانی در اختیار ما در گزارش قبلی قرار داده اعلام کرده بود:یک درخت جلبکی به اندازه 200 درخت اکسیژن تولید می‌کند.

طی پنج سال فعالیت تحقیقاتی این طرح‌های و منابع را جمع آوری کردیم برگزاری کلاس‌های آموزشی را در دستور کار خویش داریم.

ایجاد رشته مجزا دانشگاهی یک نیاز اساسی در کشور است،آینده تغذیه در اختیار جلبک‌ها است.

صحبت‌های اولیه با شهرداری در این زمینه انجام شده که برای تکمیل قرار داد نیاز به دفاعیه دارم.

آموزش جلبک اسپرولینا یکی از اقداماتی است که احمد نصرتی با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی در حال انجام است که به دلیل پیگیری مسائل تحصیلی پروسه آموزشی آن به تاخیر افتاده است.

اسپیرولینا به دلیل میزان بالای پروتئین خود می تواند جایگزین مناسبی برای تامین پروتئین گیاه خواران و ورزشکاران باشد. این محصول واردات رسمی ندارد و از رهبران بازار این محصول در دنیا می توان کشورهای آمریکا، ژاپن، هند، میانمار و چین را نام برد.

 

این جلبک با توجه به محتوای پروتئینی خود توجه بسیاری از صنایع به خصوص صنایع غذایی انسانی، دامی، شیلات، سلامتی، دارویی و آرایشی را به خود جذب کرده است.

 

تاثیرات اسپیرولینا در سلامتی شامل افزایش قوای سیستم ایمنی بدن، آنتی اکسیدانی، ضدسرطانی، آنتی باکتریال است. تاثیرات مثبت اسپیرولینا بر دیابت، التهابات آلرژیک، مسمومیت فلزات سنگین و آسیب های نوری نیز به اثبات رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

 


http://stnews.ir/content/news/90763/دستگاه جلبک اکسیژن ساز را به زودی می‌سازم

چاپ خبر