WWF ادعا می کند جمعیت جهانی حیات وحش از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۶۸ درصد کاهش یافته است

کد مطلب: 90822  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۲:۱۴


WWF ادعا می کند جمعیت جهانی حیات وحش از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۶۸ درصد کاهش یافته است

اندازه جمعیت پستانداران ، پرندگان ، ماهی ها ، دوزیستان و خزندگان افت نگران کننده ای داشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران به نقل  beverley van؛ در میان بیماری همه گیر COVID-19 ، مواردی وجود داشته است که طبیعت خود را شفا داده و حیوانات برای بازیابی آنچه توسط انسان گرفته شده است ، بازگشتند.  با این حال ، گزارش جدیدی از گزارش سیاره زندگی صندوق جهانی حیات وحش (WWF) نشان داده است که چنین اتفاقاتی برای بازخرید خسارت 50 سال گذشته کافی نیست.

تجزیه و تحلیل گسترده از جمعیت گونه ها در سطح جهانی ، کاهش متوسط ​​68 درصدی تعداد گونه های حیات وحش را بین 1970 و 2016 نشان داده است.

گزارش سیاره زنده WWF هر دو سال برای ردیابی و بررسی تنوع زیستی جهانی از طریق فهرست سیاره های زنده منتشر می شود.  معیاری که از آن نتیجه می گیرد توسط انجمن جانورشناسی لندن و بیش از 4000 منبع دیگر ارائه شده است.

جمعیت پستانداران ، پرندگان ، دوزیستان ، خزندگان و ماهی ها در سراسر جهان از سال 1970 به طور متوسط ​​دو سوم کاهش یافته است. تجارت حیات وحش ، از بین رفتن و تخریب زیستگاه های طبیعی ، جنگل زدایی و کشاورزی ناپایدار اصلی ترین عوامل محرک این سقوط چشمگیر هستند. 

به دلیل شکار غیرقانونی ، گوریل جلگه شرقی در جمهوری دموکراتیک کنگو شاهد تخمین 87٪ کاهش جمعیت آنها در فاصله سالهای 1994 تا 2015 بود.  از ایجاد سد معبرهای آبی و کاهش 97 درصدی بین سالهای 1982 و 2015.

مارکو لمبرتینی ، مدیر کل WWF ، یافته ها را "فاجعه بار" توصیف کرد.  این کاهش در جمعیت گونه های حیات وحش "نشانگر گره گشایی طبیعت و چشمک زدن قرمز نشانه های هشدار دهنده خرابی سیستم است."

اتمام خبر/

                                                                                               

                                                                                          خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                         http://stnews.ir/p=88642


http://stnews.ir/content/news/90822/WWF ادعا می کند جمعیت جهانی حیات وحش از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۶۸ درصد کاهش یافته است

چاپ خبر