چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

کد مطلب: 90881  |  تاريخ: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۹:۵۵


در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطالبی را درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین بیان کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، با شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور کلاس های درس مدارس از اسفند ماه سال 1398 تعطیل شد و دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته دروس خود را به صورت آنلاین آموزش دیدند.

با توجه به فراگیری بیشتری بیماری کرونا در سطح کشور امسال نیز کلاس های درس و مدارس به صورت کامل باز نشد و معلمان آموزش های لازم را به صورت مجازی در کلاس آنلاین به دانش آموزان می دهند.

در زمان برگزاری کلاس آنلاین با فرزند خود مهربان باشید

برگزاری کلاس آنلاین مشکلاتی را برای خانواده ها و دانش آموزان به وجود می آورد که یکی از آن معضلات استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین است.

یکی از سوالات مهم خانواده در این روزهای این است که چطور استرس بچه‌ ها رو موقع کلاس آنلاین کم کنیم؟ به همین خاطر به سراغ مریم تشویقی مشاور، روانشناس بالینی و عضو سازمان نظام روانشناسی ایران رفتیم تا توضیحاتی برای همه هموطنان به ویژه پدرها و مادرها بیان کند و پاسخ چندین سوال در این زمینه را بدهد.

این روانشناس بالینی در گفت و گو با خبرنگار گروه پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: پدر و مادرها در زمان برگزاری کلاس آنلاین با فرزند خود مهربان باشند و به هیچ عنوان او را به خاطر عدم ‌یادگیری سرزنش نکنند.

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با بیان این نکته که به کودک در هنگام برگزاری کلاس آنلاین استراحت بدهید، خاطرنشان کرد: بچه ‌ها در کنار درس خواندن، نیاز به استراحت دارند، به نیازها و خواسته‌ های فرزند خود توجه کنید.

این روانشناس کودک و نوجوان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این نکته که با کودک خود گفت و گوی آزاد داشته باشید، تصریح کرد: پدر و مادرها فرزند خود را تشویق کنند تا در مورد موضوعی که باعث استرس ‌آنها شده، صحبت کند.

از طریق تماس تصویری با دوستانشان ارتباط برقرار کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در هنگام برگزاری کلاس درس آنلاین گفت: به کودکان اجازه بدهید از طریق تماس تصویری با دوستانشان ارتباط برقرار کنند.

تشویقی بیان مزایای آموزش آنلاین به فرزندان را یکی از راه های کاهش استرس فرزندان در هنگام برگزاری کلاس اعلام کرد و گفت: امکان ضبط تدریس معلم و دیدن مجدد ویدیو، ارسال مکتوب اشکالات و سؤالات، مدت‌ زمان ‌کوتاه، ‌انعطاف ‌پذیری و عدم رفت ‌و آمد به مدرسه در سرما، گرما و ترافیک از جمله مزایای کلاس آنلاین هست که می ‌توان برای کمک به کاهش استرس کودک‌ آنها را بیان کرد.

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با اشاره به این مطلب که عوامل حواس پرتی را از کودک دور کنید، عنوان کرد: گاهی حتی حضور والدین در کنار کودک می ‌تواند باعث استرس و عدم‌ یادگیری او شود.

این روانشناس کودک و نوجوان با توصیه به والدین تاکید کرد: هنگام برگزاری کلاس های آنلاین ترس و نگرانی خود را رو به فرزندانتان انتقال ندهید.

تشویقی در پایان یادآور شد: در حضور کودک، چیزی از سختی ‌ها و مشکلات درس خواندن از طریق فضای مجازی نگویید، بلکه با حمایت و راهنمایی ‌های خود تشویقش کنید در این شرایط درس بخواند.

انتهای پیام/

 


http://stnews.ir/content/news/90881/چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

چاپ خبر