پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

کد مطلب: 91299  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۳:۱۹


پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم گفت: یک پایگاه علمی بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده و بسیجیان حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد هایشان راهنمایی کرده، و زمینه رشد علمی و پژوهشی آنان را فراهم سازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ فضل الله حاجی پور مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: گسترش فعالیت‌های علمی پژوهشی، نشر دستورالعمل‌ها و وظایف پژوهشی به همه رده‌های بسیج و نهادینه کردن فرهنگ علمی و تحقیق بین آحاد بسیجیان حوزه در راستای گام دوم انقلاب که یکی از موضوعات برجسته آن پیرامون موضوعات علمی می‌باشد بخشی از دستاورد‌های ماست.

وی  با بیان عواملی که باعث پذیرفتن مسئولیت علمی پژوهشی شد گفت: دغدغه مندی، دلسوزی و علاقمندی نسبت به این موضوع همچنین توانمندی‌های بالقوه در شهرستان جم وجود دارد که به کمک نخبگان و مسئولین علمی می‌توان آنها را فعال نمود همچنین نشر و اشاعه فرهنگ  پژوهش، تسهیل و راهنمایی‌های لازم جهت بهبود فرایند تحقیق و پژوهش و حمایت‌های مختلف از مبتکران و مخترعان نوآوری‌هایی که وجود دارد همچنین آسان‌سازی دستورالعمل‌های ابلاغی جهت هر چه بهتر انجام شدن  آنها بخشی از وظایف مسئولین علمی پژوهشی است.

 پایگاه علمی بسیج چه ملاک ها و ویژگی‌هایی باید داشته باشد و چه خدماتی به بسیجیان ارائه کند؟

حاجی پور گفت: یک پایگاه بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده، بسیجیان آحاد حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد خود راهنمایی نماید، هدایت‌های لازم را انجام و وظایف بسیج علمی پژوهشی را به نحوی ساده به دیگران منتقل نماید و زمینه رشد استعدادهای موجود را فراهم کند.

وی افزود:پیگیری، دلسوزی و مسئولیت پذیری علمی پژوهشی ناحیه علارغم مسئولیت‌های فراوان نسبت به این موضوع و دردمندی نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب که یکی از نکات برجسته و مهم آن امور علمی پژوهشی است، وجود استعدادهای نهفته فراوان در شهرستان جم که می‌تواند در صورت شکوفایی نتایج درخشان در سطوح مختلف داشته باشد.

حاجی پور تاثیر اعتقادات مذهبی در فعالیت‌های علمی را مهم خواند و افزود: قطعاً موفقیت‌های تاکنون برخاسته از تفکر و روحیه متعهد و متعبد و انسان‌های مومن و انقلابی است زیرا این تفکر در همه صحنه‌ها بدون استثنا موفق بوده است. روحیه ایمان همراه با ولایت‌مداری و تعهد توامان با تخصص توانسته است پیشرفت‌های مطلوبی را نصیب کشور نماید.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در قالب گروههای جهادی در عرصه علمی ابراز داشت: گروههای جهادی متعهد و مسئولیت‌پذیر در دل پایگاههای علمی می جوشد و در همین دوران شروع بیماری منحوس کرونا نیز فعالیت‌های بسیار مطلوبی داشته‌اند.

مسئول علمی و پژوهشی سپاه شهرستان جم، نحوه تعامل خود را با نخبگان و مراکز علمی و دانشگاه های شهرستان خوب ارزیابی کرد و افزود: ما مراکز علمی و نخبگان شهرستان را شناسایی کرده و به صورت برنامه ریزی شده با آنها ارتباط تنگاتنگ داشته و طی یک ارتباط دو طرفه از بانک اطلاعاتی آنها در زمینه‌های علمی استفاده بهینه می‌نماییم.

وی با اشاره به برنامه‌های علمی بسیج گفت: یکی از موفق‌ترین مسیرهای پیشرفت کشور از زمینه علمی و استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه جهت نیل به اهداف بلند انقلاب به شرط پای کار بودن و پویایی استعداد های فراوان در زمینه های سرمایه انسانی و منابع مختلف بسیج علمی پژوهشی می‌باشد.

مصاحبه کننده: سینا ناجی

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/91299/پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

چاپ خبر