سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

کد مطلب: 91390  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۲:۳۶


سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

محققان در یک پژوهش جدید به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ( شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد کثیری از حیوانات امکان دارد به ویروس کووید-19 مبتلا شوند. پژوهش جدید صورت گرفته نشان می‌دهد که چگونه گونه‌های مختلف حیوانی ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شوند. درنتیجه تعداد بیشماری از حیوانات دربرابر ویروس سارس-کووید-2 که دلیل بیماری کووید-19 است، آسیب‌پذیر می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ECNS، این پژوهش که توسط محققان دانشگاه لندن، هدایت شده در مجله گزارشات علمی به چاپ رسیده است، شواهد ارائه شده در این پژوهش نشان می‌دهد، 26 حیوان مختلف که معمولا با انسان‌ها ارتباط نزدیک‌تری دارند، مستعد ابتلا به ویروس کووید-19 هستند.

تعداد زیادی از گونه‌های جانوری می‌توانند به کرونا مبتلا شوند!

محققان در این پژوهش درصدد بررسی این موضوع بودند که چگونه پروتئین‌های حمله‌گر و چسبنده ویروس سارس-کووید-2 با پروتئین‌های ایس 2 هنگامی که به آنها می‌‌چسبند، واکنش نشان می‌دهند. اما تمرکز اصلی این تحقیق در حقیقت این بوده‌است که آیا جهش اتفاق افتاده در پروتئین ایس دو 215 گونه جانوری مختلف که متفاوت با نوع انسانی آن است، امکان پایداری پیچیده اتصال بین پروتئین ویروس و پروتئین میزبان را کاهش می‌دهد یا خیر؟

اتصال به پروتئین ویروس را قادر می‌سازد که اجازه ورود به سلول میزبان را پیدا کند. اگرچه راه‌های دیگر برای ابتلای حیوانات به ویروس کووید-19 ممکن است وجود داشته باشد، اما احتمال آنکه حیوانات به دلیلی  به غیر از اتصال ویروس به پروئتین‌های ایس دو مبتلا شوند بسیار بعید است.

محققان در این پژوهش به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ (شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

زیرا بسیاری از نخستین کسانی که مبتلا شدند کارگرانی در بازار غذاهای دریایی هوانان بودند. در نتیجه، آنها در معرض تماس بیشتر با حیوانات قرار داشتند. بازاری که با فروش حیوانات زنده برای غذا نیز در شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ مقصر شناخته شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی


http://stnews.ir/content/news/91390/سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

چاپ خبر