هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

کد مطلب: 91865  |  تاريخ: شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۲:۴۴


مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان برگزار می گردد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ فاضل احدی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، درباره ماهیت و اهداف این جشنواره اظهارکرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل همه ساله با هدف شناسایی و معرفی نخبگان بسیجی و استفاده از ظرفیت های علمی بسیج در جهت حل مسایل و مشکلات استان و نیز تجلیل از دانشوران و نخبگان نمونه بسیج در هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری را برگزار می کند .

احدی افزود: از مهترین اهداف این جشنواره می‌توان به ترویج فرهنگ جهاد علمی، افزایش روحیه امید و نشاط در بین جوانان به ویژه جوانان انقلابی و نمایش قدرت و اقتدار علمی ایران اسلامی در حفظ و تداوم ارزش ها و گسترش دستاوردهای انقلاب اشاره کرد.

وی به لزوم برگزاری  این جشنواره به صورت مجازی اشاره کرد و افزود: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و برای جلوگیری از ابتلای احتمالی مهمانان، استادان و شرکت کنندگان، این جشنواره به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس در تاریخ 2 آذر ماه میزبان مسئولین استانی و کشوری، اساتید، اقشار بسیجی، نخبگان و مخترعین شرکت کننده در جشنواره است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تصریح کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری که در دوره‌های قبلی خود به صورت متمرکز در مرکز استان برگزار می شد با ابتکار مقرر شد که در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان و در ارتباط با یکدیگر صورت گیرد.

احدی اظهار داشت: حضور مسئولین مطرح کشوری و استانی به صورت زنده در صفحات مجازی این جشنواره، برگزاری نمایشگاه هایی از آثارمخترعین به صورت مجازی و تجلیل از دانشوران و نخبگان هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، از جمله برنامه های این دوره از جشنواره است که در نهایت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

وی گفت: امیدواریم در بستر مجازی، بتوانیم به بهترین شکل جشنواره را برگزار و بازخورد لازم را به مخاطبان ارائه کنیم. الگوسازی برای ارگان ها و دانشگاه های دیگر و تبیین این موضوع که امکان برگزاری چنین جشنواره‌هایی به صورت مجازی نیز وجود دارد، از دیگر اهداف ما به شمار می‌رود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با اشاره به اهمیت حفظ و افزایش سرعت رشد علمی کشور تصریح داشت: بسیج به عنوان مجموعه بن بست شکن در عرصه های مختلف به ویژه علمی حمایت از نخبگان و پژوهشگران را وظیفه خود میداند و با حمایت از طرح ها، ایده ها و نظریات علمی و فناورانه با ریسک بالا و پایین به دنبال حفظ و افزایش سرعت رشد علمی در کشور است.

احدی ادامه داد: حمایت های مادی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از طرح های مخترعین و مبتکرین بدون چشم داشت و در چهار عرصه آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی صورت می پذیرد.

وی در اشاره به راهبردهای بسیج در عرصه علم و فناوری به جریان سازی، گفتمان سازی علمی و مطالبه گری تخصصی در عرصه‌های مختلف علمی  اشاره کرده و افزود: همچنین این جشنواره با هدف رشد علمی استان و کشور، ایجاد هسته های گفتمان ساز، راه اندازی پایگاه های علمی نیز از دیگر برنامه های این مجموعه با توجه به راهبرد ها و هدف های آن است.

احدی گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل در دوران کرونا از طرح ها و ایده های نخبگان در جهت پیشگیری از  گسترش ویروس منحوس کرونا حمایت مادی و معنوی کرده است.


http://stnews.ir/content/news/91865/هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

چاپ خبر