اختتامیه همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان

کد مطلب: 92870  |  تاريخ: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۱:۰۸


خبرگزرای علم و فناوری استان قم خبر داد

اختتامیه همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان

اختتامیه دومین همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان با پیام تصویری آیت الله نوری همدانی و تجلیل از آثار برتر همراه بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم , آیین اختتامیه دومین همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان با پیام تصویری آیت الله نوری همدانی و تجلیل از آثار برگزیده به صورت مجازی در قم برگزار شد.

 آیت الله نوری همدانی در پیام تصویری به این همایش، جامعه الزهرا سلام (س) را شجره طیبه عنوان کرد و افزود: از برکات انقلاب اسلامی میدان دادن به بانوان در عرصه‌های علمی و پژوهشی است چرا که پیش از انقلاب اسلامی شرایط برای حرکت آنان به سوی شایستگی و عظمت فراهم نبود.


او تحقیق و پژوهش را از ارکان مهم بیان کرد و گفت: بانوانی که در جامعه الزهرا (س) در زمینه تحقیق و پژوهش تلاش می‌کنند شایسته تمجید هستند چرا که علوم اسلامی هر چه هست شیعه بنیانگذار آن بوده است.


خانم حقانی رئیس کمیته علمی این همایش هم گفت: ۳۰۰ اثر با موضوع علوم اسلامی و انسانی و زن و خانواده به دبیرخانه همایش ارسال و پس از داوری در ده هیئت علمی، هشت اثر برگزیده شد.


او سیاستگذاری کلان برای شناسایی ظرفیت علمی بانوان و پر کردن ظرفیت‌های علمی در علوم اسلامی و انسانی از سوی بانوان مولف و همچنین حمایت از تولیدات علمی بانوان را از اهداف برگزاری این همایش اعلام کرد.


رئیس کمیته علمی همایش ملی کتاب سال بانوان افزود: در دومین دوره همایش، آثاری به پنج زبان زنده‌ی دنیا به دبیر خانه ارسال شد و در همایش سوم که رویکرد بین المللی خواهیم داشت بخش ویژه‌ای را به این مهم اختصاص خواهیم داد.


در پایان این آیین  از آثار برگزیده تجلیل شد.


http://stnews.ir/content/news/92870/اختتامیه همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان

چاپ خبر