شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

کد مطلب: 93482  |  تاريخ: سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۱:۰۸


شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

در بین شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد، شبکه تخصصی آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شبکه تلویزیونی آموزش صدا و سیما با هدف بزرگ عدالت آموزشی، ایجاد فرصت‌های برابر و مهارت آموزی یعنی (مردم، آموزش، مهارت) راه اندازی شده است.

آموزش‌های شبکه آموزش برای سه مرحله، اول گروه‌های آموزشی رسمی مربوط به مدرسه، دانشگاه، دانش آموزان و دانشجویان شروع شد سپس در مرحله دوم آموزش های عمومی را در تمامی زمینه های غیر رسمی را شامل شد و در مرحله سوم مهارت های عمومی و تخصصی را دربرگرفت.

شبکه تلویزیونی آموزش در کنار این سه ماموریت متولی آموزش زبان فارسی در سیما نیز می‌باشد و برنامه های مثل رادیو هفت و قند پهلو برنامه هایی هستند که در حوزه آموزش‌های عمومی این شبکه قرار می‌گیرند.

این شبکه هم نیاز آموزشی و هم نیاز سرگرمی را پوشش می‌دهد؛ بین آموزش و سرگرمی یک مشترک هایی وجود دارد یعنی برنامه های آموزشی سرگرمی و برنامه های سرگرمی اطلاع رسانی که این برنامه ها در حوزه آموزش عمومی قرار می‌گیرند.

بعد‌از اینکه کرونا وارد کشور شد شبکه تلویزیونی آموزش یک ماموریت جدید در گروه آموزش های رسمی پیدا کرد؛ همانطور که می‌دانیم در خانواده های ایرانی اصولا پدر و مادرها از هرچیزی که بگذرند از آینده فرزندان و آموزش آنها نمی‌گذرند که باوجود پیدایش کرونا و تعطیلی مدارس دغدغه‌ای نگران کننده در بین خانواده‌ها ایجاد شد که در ۶ اسفند ۹۸ دکتر علی‌عسگری در جهت آسودگی خیال و رفع نگرانی خانواده‌ها، راهبرد تاسیس مدرسه تلویزیونی را اعلام کردند.

در پی این راهبرد آموزشی، روز شنبه ۱۰ اسفند ماه مدرسه تلویزیونی با ۱۲ کلاس‌ راه اندازی شد، که کاری کاملا جهادی، دقیق و عاشقانه بود و بعد از یک هفته به ۲۴ کلاس تبدیل شد. در کنار این شبکه، شبکه چهار سیما نیز با ۶ ساعت درس و شبکه قرآن جهت آموزش دروس علوم و معارف اسلامی، دینی، قرآن و عربی و شبکه امید به عنوان معین وارد کار شدند تا از دغدغه ی خانواده‌ها و دانش آموزان کاسته شود.

کرونا در کنار تهدید‌های زیادی که بوجود آورده فرصت‌های جدی هم در کشور از جمله اینکه عصر جدید رسانه آموزشی ایجاد کرده است؛ و در حال حاضر جامعه نزدیک به ۱۵ میلیون دانش آموزش دارد که در این صورت ۸۶ درصد مخاطبان شبکه آموزش را دانش آموزان تشکیل می‌دهند که در این ایام کرونایی وارد دوره ای از آموزش‌های نوین رسانه ای شدیم و آموزش‌های رسانه ای پایه علمی جوانه زد که در گام دوم باید به آن توجه کرد.

ایران یک کشور پهناور است و همه مناطق مختلف امکانات اینترنت و حتی لوح فشرده را ندارند و با‌وجودی که عصر، عصری نیست که رسانه بتواند بارها را به تنهایی بردارد و در راه آموزش اجتماع و همت‌ها لازم است اما باز شبکه  تلویزیونی آموزش که یک شبکه تخصصی است تنها مرجعی است که با پوشش ۹۷/۳ درصد رایگان در حال خدمت رسانی و آموزش می‌باشد.

با وجود اینکه شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد در آموزش دروس هماهنگ هستند اما طی یک نظرسنجی از دانش آموزان، در بین شبکه آموزش و شاد، شبکه آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/93482/شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

چاپ خبر