مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

کد مطلب: 93582  |  تاريخ: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۴:۴۱


مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان بوشهر ادامه داد: این اتفاق یادآور غفلت دست‌اندرکاران جهت حمایت از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم و رسانه‌های داخلی و به‌صورت کلان‌تر راه‌اندازی اینترنت ملی است.

وی با بیان عدم آزادی بیان در پیام‌رسان‌های خارجی تصریح کرد: ما حتی اگر بخشی از سرور یک اپلیکیشن خارجی را در ایران داشته باشیم نمی‌توانیم با استفاده از آن پیام انقلاب اسلامی را صادر و از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: در موضوع عدم خرید واکسن کرونا که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد باتوجه‌به اینکه پیام‌رسان‌های خارجی در اختیار ما نیست و کنترلی بر آن‌ها وجود ندارد پیام‌رسان‌ها و شرکت‌های پشتیبان این پیام‌ها را حذف کردند.

سیمی افزود: آن‌ها می‌دانستند که تبعات رسانه‌ای نخریدن واکسن توسط یک کشور می‌تواند موجی را در جهت نخریدن این واکسن توسط دیگر کشور‌ها راه بیاندازد، با توجه به نحوه عملکرد نظام سلطه که در بستر فضای مجازی است، به ویژه فشارهایی که میشه گفت از شرکت های ذی نفع بر شبکه های اجتماعی وارد می‌شد این پیام ها را حذف کردند تا شاهد واکنشی که مردم نسبت به آن پیام‌ها داشتند نباشند و این موضوع بار منفی نداشته باشد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج بوشهر عنوان کرد: حتی ترامپ که به‌نوعی رهبری نظام سلطه را برعهده دارد و خیلی از آشوب‌ها در فضای مجازی را راه می‌اندازد، کار به جایی رسید که شرایط بر او هم تنگ آمد و حال صفحه‌های اجتماعی او یکی پس از دیگری مسدود می‌شوند؛ ارتباط او در این فضا هرگاه به ضرر این نظام باشد با او برخورد و نمی‌تواند از این فضا استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بااین‌همه پیشنهاد حقیر به عموم مردم استان این است که در صورت امکان از اپلیکیشن‌های ایرانی و پلتفرم های بومی استفاده کنند؛ از مسئولین هم تقاضا دارم که همهٔ سعی و تلاششان در این بستر داشته باشند تا ما بتوانیم یک پلتفرم قدرتمند حداقل در سطح غرب آسیا داشته باشیم که در جهت حفظ یکپارچگی و صدور پیام حق انقلاب اسلامی از آن استفاده کنیم.

 

خبرنگار: سینا ناجی

پایان پیام/


http://stnews.ir/content/news/93582/مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

چاپ خبر